|
|
Bricoalliance blijft bouwen aan een netwerk doorheen Europa: nu is ook het Italiaanse Self lid geworden van de Belgische doe-het-zelfgroep. Het negende lid van de alliantie tilt de totale jaaromzet over de twee miljard euro.
Nadat in 2011 Bauhof uit Estland, het Russische Metrika en Tekzen uit Turkije lid werden van het aankoop- en serviceplatform Bricoalliance, start ook het nieuwe jaar met een nieuw lid. Byggmax versterkt met zijn 86 doe-het-zelfwinkels in Zweden, Noorwegen en Finland vanaf heden de alliantie.
Doe-het-zelfassociatie Meno Group heeft de mijlpaal van 150 winkelpunten overstegen. De coöperatie heeft er drie nieuwe leden bij, goed voor een totaal van zeven extra winkels. Op de vorige Algemene Ledenvergadering werd hun toetreding goedgekeurd.
Eurotuin Groep, een keten van tuincentra uit Merelbeke, start het nieuwe jaar ambitieus: op 1 januari 2012 neemt het bedrijf tuincenter Brambroek in Geraardbergen-Ophasselt over. De overname kadert in een groeiplan van Eurotuin Groep om “een sterke speler te worden in de branche”.
Doe-het-zelfketen Hubo was al langer op zoek naar een geschikte vestiging in Oudenaarde en heeft die nu gevonden. Vanaf 1 januari neemt de nummer twee op de Belgische DHZ-markt de exploitatie én de medewerkers over van de nv AIT, eigendom van de Willy Naessens Group. Tot vandaag moesten Hubo-klanten afzakken naar de vestigingen in Ronse of Zottegem.
Doe-het-zelfketen Hubo opent donderdag in Wilrijk zijn 120ste winkel, met 4.000m² winkeloppervlakte en 800m² buitenterrein meteen één van Hubo’s grotere vestigingen. De nummer twee van de Belgische doe-het-zelf ziet de winkelopening dan ook als een nieuwe mijlpaal.
In het Sea Shopping Center in Middelkerke, op de locatie waar tot 31 juli 2010 nog een Carrefour gevestigd was, opende non-foodketen Euroshop vrijdagavond haar eerste vestiging aan de kust. De Carrefours die na de grote reorganisatie vorig jaar leeg kwamen te staan, raken zo langzaam maar zeker weer gevuld.
Europese doe-het-zelforganisatie Bricoalliance heeft er een belangrijk nieuw lid bij. De Russische keten Metrika heeft zich recent aangesloten bij de in België gebaseerde groep van onafhankelijke DIY-retailers. Danzkij de stelselmatige uitbreidingen van de organisatie krijgt Bricoalliance aanzienlijk gewicht op de Europese markt.
Doe-het-zelfketen Hubo reageert in een persbericht op het nieuwsbericht dat een gewezen voorzitter van de raad van bestuur door de gerechtelijke instanties in Frankrijk is veroordeeld. Net zoals de buitenwereld vernam Hubo het nieuws in de media, en wenst de keten zich door middel van het persbericht te distantiëren van de gebeurtenissen.
Comeos liet in april en mei van dit jaar een tuinenquête invullen door 2.176 Belgen. Daaruit blijkt dat de helft van de Belgen een tuin heeft met een oppervlakte kleiner dan 500 m². In de leeftijdscategorie 26 tot 35 jaar meet de gemiddelde tuin zelfs minder dan 200 m²; een rechtstreeks gevolg van de kleinere bouwgronden. Toch blijft de tuin een belangrijke factor bij de aankoop van een huis: 92% van de respondenten liet zich bij zijn keuze leiden door de tuin.
| Copyright 2009-2011. Retail Detail BVBA. Alle rechten voorbehouden. Website: NILMEDIA. |