'Play with us'
De Genkse winkel is voor de schoenenketen de eerste nieuwe vestiging sinds de overname vorig jaar. Het nieuwe winkelconcept heeft als baseline ‘Play with us’. Hoewel ‘low cost’ ingericht, wil de hele winkel een speelruimte zijn die de verbeelding van kinderen prikkelt: kleine consumenten vinden er geen speelruimte met kleurpotloden en puzzels, maar worden door primaire, abstracte vormen gestimuleerd overal te spelen. De vormentaal komt ook terug in de spiegels en de decoratie in de schoenrekken.
“Het is hier niet de bedoeling dat ze hun handjes thuis houden. Ze mogen zich laten gaan op, in en rond de gekleurde vormen”, zeggen de Limburgse ondernemers Dirk Peumans en Caroline De Backer, die in maart vorig jaar de 13 winkels van Avance overnamen van Euro Shoe Group. Het koppel baatte voorheen de Avance-winkel in Leuven uit. Euro Shoe Group behield wel een minderheidsparticipatie in de schoenenketen.
Nieuwe markt voor Avance
Eenvoud moet sieren in deze winkel: centraal is een speelruimte, met aan de zijdes een zitbank om schoenen te passen. Het assortiment schoenen is opgesteld tegen de wanden. Als kleurgebruik werd gekozen voor blauw, zwart, wit en hout, want “blauw straalt vertrouwen uit, zwart maakt het geheel luxueuzer, wit suggereert eenvoud en hout stelt de consument op zijn gemak”, klinkt het.
Avance werkt onder de nieuwe eigenaars aan een fris imago met oog voor de hele familie. Het is de eerste keer dat de keten ook de kindermarkt aanboort. Uitbaatster van de nieuwe vestiging is Nicole Better, die ook de winkel aan de overkant runt.