Elektronica
Proximus heropent zijn winkels. De telecomketen mag tijdens deze tweede lockdown in principe gewoon open blijven, maar sloot op 2 november eerst preventief de deuren.
» Lees verder
Algemeen
(Update) Voor de tweede keer dit jaar gaat België over tot een strenge lockdown in de strijd tegen het coronavirus. Alle niet-essentiële winkels zullen vanaf maandag 2 november gesloten blijven gedurende zes weken.
Proximus kondigt zijn eigen coronamaatregelen aan: vanaf maandag gaan alle winkels dicht. Dat kondigt de telecomprovider aan nog voor de federale regering over een eventuele lockdown heeft beslist.
JBC, Proximus en Coolblue zijn in de Benelux de eerste retailers die op eigen initiatief ook op weekdagen de deuren sluiten. Een logische beslissing, vindt Jorg Snoeck van RetailDetail, die verwacht dat andere ketens dit voorbeeld snel zullen volgen.
Verschillende retailers nemen drastische maatregelen ten gevolge van de coronacrisis. Coolblue, Proximus en JBC zijn de eerste die alle fysieke winkelpunten tijdelijk sluiten. Ook Schoenen Torfs sloot zich vanmiddag hierbij aan.
Op een uitverkocht congres met een erg gevarieerd programma was Amazon de onvermijdelijke rode draad. Duidelijk werd in elk geval dat lokale spelers hun voordeel doen met slimme marketing en dat het verhaal van de bakstenen winkel nog lang niet is uitverteld.
Hoe maak je als retailer het verschil in een wereld waar digitaal het nieuwe normaal is? Door beter te zijn in iets wat relevant is voor jouw doelgroep. Op het RetailDetail Omnichannel & E-commerce Congress ontdek je hoe en waarom slimme keuzes maken de sleutel is tot succes. We geven je alvast vijf argumenten om deze afspraak niet te missen.
Als fysieke retailer concurreren met Amazon? Dat zal niet lukken zonder slim gebruik te maken van alle beschikbare data: je kassasysteem vertelt lang niet genoeg. Proximus helpt retailers om ‘fygitaal’ te worden, door inzichten uit verschillende databronnen en apps met elkaar te verbinden.
Hier is het wekelijkse nieuwsoverzicht van RetailDetail. Hoofdpunten in dit journaal: Amazon zaait onrust, Colruyt onder vuur, Albert Heijn in de fout, een nieuwe speelgoedreus, Torfs investeert, Proximus en Unizo op bezoek.
Mode
Alles voor mama’s in spe en nieuwe mama’s, dat is Mamado in Roeselare. Hoewel Mamado nog een jonge zaak is – ondertussen een peuter van 3,5 jaar oud – viel de winkel al in de prijzen. Op 18 maart volgt Lies Roelens de inspiratietour voor handelaars.
Een nieuwe wind is goed voor je zaak, ziet Chantal Jacobs van verkleedwinkel Topolino in Leuven. De handelszaak opent binnenkort een eigen webshop en gaat ook mee op inspiratietour, speciaal voor zelfstandige handelaars.
De technologie van vandaag én morgen inzetten om je omzet te verhogen? Hoe blijft jouw winkel in de toekomst relevant? Unizo, Proximus en RetailDetail organiseren exclusieve inspiratietours voor zelfstandige winkeliers.