RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Johan Van Geyte
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

"Er is veel werk in de winkel"

icon
Algemeen27 augustus, 2012

Grote bedrijven presteren beter

Uit onderzoek bij 256 bedrijven blijkt onder meer dat er in de Belgische groot- en kleinhandel 2,5 keer zoveel bedrijven zijn die in de tweede helft van 2012 een toename van de tewerkstelling verwachten dan er bedrijven zijn die rekening houden met een daling. 26% uit van een positieve evolutie, terwijl slechts 11% van de ondernemingen een terugloop in het vooruitzicht stelt.

 

Vooral in ons gewest zit het goed: hier geeft één op de drie werkgevers aan dat ze een nettostijging van de tewerkstelling verwachten. In Wallonië stopt de wijzer al na één op de acht, terwijl de studie geen cijfers vrijgeeft over Brussel.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Naar bedrijfsomvang opgedeeld, komen er vooral bij de grotere bedrijven kansen. Hoe groter de onderneming, hoe beter de vooruitzichten: zo gaat bij de werkgevers van twee tot negen personeelsleden 21,7% uit van een aangroei van het werknemersbestand. Bij werkgevers van 50 tot 249 werknemers geldt dat voor 43,9%.

 

Doe-het-zelf en autodistributie leiden

De belangrijkste kansen op een nieuwe job liggen in de doe-het-zelfsector: het aantal bedrijven dat een uitbreiding van de tewerkstelling verwacht, ligt 23,1% hoger dan het aantal ondernemingen dat uitgaat van een daling. Andere sectoren met een aanzienlijk surplus zijn de autodistributie (22%), de kledingsector (20,1%) en de voedingssector (18,2%).

 

Anders ligt het in de distributie van elektronica, een tak die volop in crisis verkeert. Hier verwachten meer ondernemers een daling van de tewerkstelling.

 

De groot- en kleinhandel zijn volgens opdrachtgever Retailangels goed voor 434.000 banen, waarmee de retailsector de grootste werkverschaffer van werkgelegenheid zou zijn in de privé. Ongeveer één vacature op de zes in Vlaanderen zou gelinkt zijn aan de retailsector.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    Action opent derde Gentse winkel op Korenmarkt

    Action opent zaterdag 17 oktober een nieuwe vestiging op de Korenmarkt, pal in het centrum van Gent. Het wordt de derde Action-winkel in de stad en de 236ste in België.

  • icon
    Algemeen16 oktober, 2026
    [In Beeld] TEDi opent 42e Belgische winkel bij ex-Cora Anderlecht

    De Duitse non-fooddiscounter TEDi opent vandaag zijn 42e Belgische vestiging in Shopping Cora Anderlecht. Ook op Europees niveau heeft de Action-uitdager nog ambitieuze groeiplannen.

  • icon
    Algemeen15 oktober, 2026
    Ook Medi-Market, Délitraiteur en Pureto trekken naar Broeklin Brussels

    Broeklin Brussels heeft opnieuw drie huurders binnengehaald. Na onder meer Celio, Neuhaus en Xandres bevestigen nu ook Medi-Market, Délitraiteur en horecaconcept Pureto hun komst naar het shoppingproject in Machelen. Daarmee zijn al acht commerciële namen bekend.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail