Heineken voert een ingrijpende herstructurering door: de Nederlandse brouwer wil zijn organisatie stroomlijnen en schrapt daarom 400 banen op zijn hoofdzetel in Amsterdam.
“Focus verscherpen”
Bijna een kwart van de 1750 banen op het internationale hoofdkantoor van Heineken zullen volgend jaar worden geschrapt: sommige functies verdwijnen, andere worden verplaatst naar het buitenland. Dat meldt de brouwersgroep vandaag in een persbericht. Ook vorig jaar verdwenen er al 200 banen op de hoofdzetel. De reorganisatie is onderdeel van het saneringsprogramma “Evergreen 2030”, dat topman Dolf van den Brink eerder aankondigde.
“We erkennen dat deze veranderingen impact hebben op onze mensen en zetten ons in om hen hierbij met zorg en respect te begeleiden”, verklaart hij. De brouwer wil naar eigen zeggen de digitale transformatie versnellen en zijn focus op de markt aanscherpen. “Met een sterkere, vereenvoudigde en wendbaardere organisatie zijn we goed gepositioneerd om nieuwe groeikansen en innovatie te ontsluiten.”
Heineken beleefde een povere eerste jaarhelft, met dalende biervolumes in Europa. Lastige onderhandelingen met retailers speelden daarbij een rol: zo was het merk maandenlang niet verkrijgbaar in de winkels van Jumbo. De brouwer verloor een proces tegen de supermarktketen, maar het conflict is intussen wel van de baan.


