RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Ben & Jerry'sMagnum Ice Cream Co.
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Activisten én beleggers laten zich horen op algemene vergadering Magnum

icon
Food7 mei, 2026
© Stan Huisman

De “Free Ben & Jerry’s”-beweging heeft gebruik gemaakt van de eerste algemene vergadering van The Magnum Ice Cream Company om nogmaals aandacht te vragen voor de positie van het activistische ijsjesmerk binnen de groep. Ook grote aandeelhouders tonen zich kritisch.

Steun van beleggingsfondsen

De eerste aandeelhoudersvergadering van Magnum Ice Cream Company, op 7 mei, verliep niet zonder incidenten. Ben Cohen, medeoprichter van Ben & Jerry’s, blijft immers onvermoeid ijveren voor de sociale missie van “zijn” merk en activisten betoogden voor het Sheraton Amsterdam Airport, waar de meeting plaatsvond. Opmerkelijk is dat deze beweging nu ook de openlijke steun krijgt van een groep grote aandeelhouders.

17 beleggingsfondsen die samen voor minstens 1,3 miljoen dollar aan Magnum-aandelen bezitten, waaronder NorthStar Asset Management, Trillium Asset Management, Domini Impact Investments en Mercy Investment Services, hebben in een brief voorafgaand aan de vergadering het bedrijf opgeroepen om uit te leggen hoe het de onafhankelijkheid van de raad van bestuur van Ben & Jerry’s wil garanderen. Ze vragen ook om afzonderlijke omzet- en winstcijfers voor het merk te publiceren.

“Respectvol oneens”

De beleggers vrezen dat het huidige beleid van Magnum merkwaarde vernietigt bij Ben & Jerry’s. “Ze hebben de sociale missie van het merk ontmanteld, die voor ons als investeerders de merkwaarde vormt”, zei Whitney Nguyen, directeur impactonderzoek bij NorthStar, tegenover Reuters.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In een reactie stelt Magnum: “Hoewel we het respectvol oneens zijn met de karakterisering die NorthStar geeft, zijn we altijd bereid om in gesprek te gaan met aandeelhouders en kijken we ernaar uit om dat te doen. We blijven ons inzetten voor een raad van bestuur, onder leiding van een onafhankelijke bestuurder, die samen met de CEO zijn rol blijft vervullen bij het sturen van de maatschappelijke missie en de integriteit van het merk.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food16 oktober, 2026
    [Filet Pur] Woensdag gehacktdag

    Je moet toch oppassen naar wie je knipoogt, tegenwoordig, en al zeker als je een slaatje tracht te slaan uit een soepje terwijl je rivaal in de puree zit. Filet Pur vraagt zich af waarom de marktleider wel vaker het randje opzoekt.

  • icon
    Food16 oktober, 2026
    Winkelrekken Delhaize en Albert Heijn raken weer gevuld

    De ondernemers van Delhaize kunnen opnieuw bestellingen plaatsen, terwijl ook de winkels van Albert Heijn weer normaal beleverd worden. Maar de webshop van Albert Heijn herstart ten vroegste volgende week.

  • icon
    Food15 oktober, 2026
    Cyberincident: Albert Heijn hervat leveringen, status quo bij Delhaize

    Nadat in de loop van woensdag de distributiecentra van Albert Heijn weer operationeel werden, hervat de retailer de reguliere leveringen van zowel houdbare producten als versproducten. Bij Delhaize blijft het alternatieve systeem nog van kracht.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail