RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven Carrefour
  • Onderwerpen Vastgoed
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour hypermarkt Hasselt krimpt met meer dan de helft

icon
Food28 mei, 2026

Vastgoedgroep Redevco plant een ingrijpende herontwikkeling van het verouderde retailpark aan de Herkenrodesingel in Hasselt. Daarbij zal de Carrefour hypermarkt meer dan de helft kleiner worden.

Moderner en compacter

Vandaag is de Carrefour hypermarkt aan de Hasseltse ringweg nog 11.588 m² groot, maar straks krimpt de winkel fors naar 4.537 m². De vrijgekomen oppervlakte zal worden ingenomen door nieuwe retailers. Het project moet ten laatste over vijf jaar klaar zijn, meldt Het Belang van Limburg. Het complex, dat al dateert van 1969, is aan grondige modernisering toe. Redevco wil de site attractiever en duurzamer maken.

Retailers die vandaag al op het retailpark actief zijn, waaronder Pearle, Leonidas en Pizza Hut, worden geïntegreerd in het nieuwe gebouw. Er is ook ruimte voor nieuwkomers, waaronder Jysk, de Aziatische supermarkt Asia & More en een winkel “van het type Coolblue”, blijkt uit de vergunningsaanvraag. Brico, Auto 5 en het Shell-tankstation blijven bestaan in hun huidige vorm.

“We bekijken deze plannen als een mooie opportuniteit om onze winkel in Hasselt te optimaliseren en om te vormen naar een modernere, compactere invulling die nóg beter aansluit bij de hedendaagse behoeften en het veranderende koopgedrag van onze klanten”, reageert Carrefour België tegenover de krant. Of er jobs verloren zullen gaan, is nog niet duidelijk. In elk geval blijft de winkel open tijdens de werken. Carrefour heeft amper drie kilometer verderop, in Kuringen, nog een grote hypermarkt.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Hoge kosten baren PepsiCo zorgen

    Ondanks een beter dan verwacht derde kwartaal verlaagt PepsiCo zijn verwachtingen voor het volledige jaar wegens een aanhoudend zwakke vraag naar snacks en dranken in Noord-Amerika en fors stijgende kosten.

  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Kaneelbroodjesketen Have A Roll lonkt naar Wallonië

    Midden november opent Have A Roll een nieuwe winkel in Woluwe Shopping Center. Het wordt de achtste Belgische vestiging en de tweede in Brussel. Binnenkort wil de keten de stap naar Wallonië zetten.

  • icon
    Food8 oktober, 2026
    Online belangrijke groeimotor voor Tesco

    Tesco, de grootste Britse supermarktketen, heeft sterke cijfers gepubliceerd voor de eerste zes maanden van zijn boekjaar. Groeiende onlineverkopen drijven de groei bij de retailer, die nog meer gaat inzetten op AI.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail