RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Godiva verkoopt zijn Aziatische afdeling

icon
Food21 februari, 2019

Chocolatier Godiva verkoopt zijn Aziatische activiteiten aan Zuid-Koreaanse investeerders. Met de opbrengt wil de pralinemaker een eigen koffie- en bakkerijketen uitrollen.

 

300 winkels en Brusselse fabriek

Godiva heeft in de Zuid-Koreaanse privé-investeringsgroep MBK Partners een overnemer gevonden voor de Aziatische afdeling. De Zuid-Koreanen leggen naar schatting iets meer dan een miljard euro op tafel en krijgen daarvoor de hele divisie Azië-Oceanië, goed voor 300 winkels en verkooppunten op de luchthavens van Japan en Zuid-Korea. Godiva is met name in Japan erg populair.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Concreet omvat de verkoop de retail- en distributieactiviteiten in Japan, Zuid-Korea, Australië en Nieuw-Zeeland. Opvallend genoeg hoort bij de overname ook nog een Belgische fabriek: het atelier in het Brusselse Koekelberg, waar de pralines voor de Aziatische markt worden gemaakt, komt eveneens in Zuid-Koreaanse handen.

 

Concurrentie voor Starbucks

Ondanks de verkoop blijven de banden weliswaar nauw aangehaald: de Belgische chocolademaker blijft eigenaar van het merk en zal ook vanuit Koekelberg blijven leveren, belooft topvrouw Annie Young-Scrivner volgens De Tijd.

 

De verkoop dient om de nieuwe expansiestrategie van chocolatier Godiva te ondersteunen: het merk moet er ook koffiebars en bakkerijproducten bij krijgen. De Turkse eigenaar Yildiz wil naar ruim 2.000 Godiva-koffiehuizen wereldwijd. Vandaag zijn er amper een twintigtal, onder meer in Azië. Godiva moet zo de concurrentie aangaan met ketens zoals Starbucks, waar CEO Young-Scrivner zelf eerder haar sporen verdiende.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail