Authentic Brands Group, eigenaar van meer dan vijftig modemerken, neemt een meerderheidsparticipatie in het Amerikaanse lifestylemerk Guess. Dat wil zo zijn wereldwijde bereik nog wil vergroten.
Groei versnellen
Authentic Brands Group betaalt 1,4 miljard dollar (1,3 miljard euro) voor een participatie van 51% in het Amerikaanse modemerk, dat vooral bekend is om jeans, handtassen, modeaccessoires en schoenen. Guess-oprichters Maurice en Paul Marciano behouden samen met CEO Carlos Alberini de overige 49%, terwijl kleine aandeelhouders worden uitgekocht. Het bedrijf verdwijnt dus van de beurs.
Met een private eigenaar denkt Guess flexibeler te kunnen inspelen op veranderingen in de modemarkt. Binnen de Authentic Brands Group, die goed is voor een omzet van 32 miljard dollar (30 miljard euro) met merken als Reebok, Champion, Quiksilver en Dockers, hoopt het modemerk ook sneller te groeien wereldwijd.
Guess is goed voor een omzet van zes miljard dollar (vijf miljard euro) en heeft bijna 1.100 eigen winkels en nog eens 527 winkels die uitgebaat worden door partners.


