RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pascal Sabbe
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Frankrijk voert Amazon-taks in, Trump is boos, VK wil volgen

icon
Algemeen12 juli, 2019

De Franse regering heeft een taks opgelegd aan grote technologiebedrijven die hun inkomsten voornamelijk uit digitale activiteiten halen, zoals Amazon. De Verenigde Staten hebben al furieus gereageerd, maar dat schrikt de Britten niet af om eenzelfde taks te onderzoeken

 

Frankrijk: 400 miljoen euro

Frankrijk heeft afgelopen week een wetsvoorstel goedgekeurd, waardoor zo’n taks met terugwerkende kracht op 1 januari van dit jaar is ingevoerd. De nieuwe belasting op digitale diensten betekent dat bedrijven die meer dan 750 miljoen euro aan digitale inkomsten genereren, waarvan meer dan 25 miljoen euro in Frankrijk, een heffing van 3% op de inkomsten moeten betalen. Dat zou de Franse schatkist dit jaar al zo’n 400 miljoen euro rijker maken, schrijft De Standaard.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De VS hebben er in het verleden al mee gedreigd om het land extra heffingen op te leggen omdat de wet Amerikaanse bedrijven zou viseren, zoals de bijnaam ‘GAFA-taks’ (Google, Apple, Facebook, Amazon) illustreert. Die dreiging herhaalt de grootmacht vandaag nog eens, weliswaar in een erg gematigd jasje: “De VS is erg bezorgd dat de digitaks (…) onterecht Amerikaanse bedrijven zal viseren“, aldus Trumps handelsvertegenwoordiger Robert Lighthizer. “De president heeft ons opgedragen om de effecten van deze wet te onderzoeken en na te gaan of die Amerikaanse bedrijven discrimineert of onredelijk belast”.

 

VK: 500 miljoen pond

Ondanks de dreiging met vergeldingsmaatregelen heeft ook het Verenigd Koninkrijk de laatste rechte lijn naar een gelijkaardige wet ingezet, al zijn de cijfertjes daar wat anders. Volgens de Britse wet gaat het om bedrijven die meer dan 500 miljoen pond (550 miljoen euro) aan digitale inkomsten genereren, waarvan meer dan 25 miljoen pond (28 miljoen euro) in het Verenigd Koninkrijk. Zij zouden een heffing van 2% op de inkomsten moeten betalen. Volgens de Britse regering kan de belasting tegen 2021 jaarlijks zo’n 400 miljoen pond (450 miljoen euro) opleveren.

 

Minister van financiën Philip Hammond kondigde vorig jaar voor het eerst zo’n taks aan. “Het VK heeft altijd geprobeerd om een ​​leidende rol te spelen bij het vinden van een internationale oplossing voor het belasten van de digitale economie”, zei Jesse Norman, financieel secretaris van de Britse Schatkist. “Deze gerichte en evenredige belasting op digitale diensten is ontworpen om ons belastingstelsel zowel eerlijk als concurrerend te houden, in afwachting van een internationale regeling op langere termijn.”

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Belgische doorstart blijft Wibra achtervolgen: miljoenenfactuur dreigt

    De juridische nasleep van het Belgische faillissement van Wibra uit 2020 blijft de retailer achtervolgen. Volgens het jongste jaarverslag kan een uitspraak van de arbeidsrechtbank in Luik nog tot 4,1 miljoen euro kosten. De rechtszaak dateert al uit 2023, maar sleept tot vandaag aan.

  • icon
    Algemeen17 september, 2026
    Meer dan inkopen: hoe Trademart retailers, merken en ideeën samenbrengt

    Trademart is niet enkel een inkoopcentrum voor winkeliers: als professioneel retailplatform combineert het een aanbod van meer dan 1.500 merken met ontdekking, inspiratie, kennis, events en ontmoeting. Een eigen magazine en de Trademart Retail Happening illustreren die ambitie.

  • icon
    Algemeen15 september, 2026
    Amazon trapt najaarskoopjes af met Prime Big Deal Days op 6 en 7 oktober

    Amazon lanceert op 6 en 7 oktober zijn Prime Big Deal Days, een 48-uur durend shopevenement met exclusieve kortingen voor Prime-leden. Het evenement moet vroege uitgaven voor de feestdagen op gang trekken in een steeds competitievere retailmarkt.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail