(Publireportage) Bij Start People Retail & Shops gaan HR-specialisten met concrete retailervaring aan de slag om winkelketens als volwaardige HR-partner bij te staan met selectie, werving, planning en administratie voor tijdelijke én vaste winkelmedewerkers.
Districtmanager wordt HR-specialist
Nieuwe medewerkers, jobstudenten en flexijobbers selecteren, rekruteren via social media, planningen opmaken en real time aanpassen, loonadministratie verzorgen, werkpleziergesprekken voeren… de HR-uitdagingen van retailers vandaag zijn legio. Dat beseffen ze bij Start People Retail & Shops maar al te goed. Sinds 2016 wordt dit team geleid door professionals met diverse achtergronden in de retail: districtmanagers, shopmanagers, assistant-managers en verkopers. Met brede ervaring in sectoren zoals food, non-food, mode, welzijn en doe-het-zelf kennen zij de uitdagingen in retail van binnenuit.
“Ikzelf heb twintig jaar in de retail gewerkt als districtmanager”, zegt Business Manager Retail & Shops Sofie Canoo. “Een andere collega was shopmanager in de retail. Doordat we zelf uit de sector komen, weten we heel goed waar retailers tegenaan lopen en wat de issues zijn op de arbeidsmarkt.”
Energie, motivatie en flexibiliteit
Bij de zoektocht naar geschikte profielen denken de experts van Start People Retail & Shops vanuit het standpunt van de retailer: “Wil ik als winkelverantwoordelijke deze kandidaat morgen in mijn winkel hebben? Drie kerncompetenties zijn daarbij cruciaal: energie, motivatie en flexibiliteit. Drie keer ja? Dan ligt succes binnen handbereik, ongeacht wat er op het cv staat. Ervaring is uiteraard waardevol, maar motivatie weegt zwaarder.”
Het is precies die aanpak, onder de noemer “retailers zoeken retailers”, die Start People Retail & Shops uniek maakt, zegt Unit Manager Retail Stephan Baudts. “We weten welke KPI’s belangrijk zijn voor retailers: het belang van conversie, het gemiddelde bonbedrag … We weten exact wat een retailer nodig heeft.”
Volledige ontzorging
“We zijn er met name voor retailers met verschillende locaties, maar we evolueren mee met de markt. Kijk naar de opkomst van franchisering in retail: uiteraard zijn we er ook voor kleinere ondernemers. Zo zien we dat we voor ambitieuze retailers die klein bij ons begonnen zijn, met één of twee vacatures, intussen alle vacatures mogen behandelen.”, zegt Anthea Antierens, Business Manager Start People Nationaal.
Alle retailers krijgen bij Start People Retail & Shops één unieke contactpersoon toegewezen. “Ook al heb je vijf supermarkten over het volledige grondgebied van België, je hebt bij ons maar één Single Point of Contact (SPOC). Achter de schermen wordt alles verder in goede banen geleid, hoe complex ook. Dit concept van volledige ontzorging heeft ertoe geleid dat veel retailklanten hun vertrouwen hebben gegeven aan Start People Retail & Shops.”
YESS! zegt “ja” tegen Start People Retail & Shops
Een overtuigde en enthousiaste klant is Hans Smolders, Sales Manager bij Retail Team NV, het bedrijf achter de groeiende discountketen YESS!. “Start People Retail & Shops verzorgt voor ons de selectie van shopmanagers, assistenten, verkoopmedewerkers en administratieve medewerkers voor nieuwe en bestaande YESS!-winkels en voor onze hoofdzetel. De kandidaten worden vaak gegroepeerd gestuurd, wat ons toelaat om op één dag bijvoorbeeld drie kandidaten te zien. De preselectie gebeurt intensiever dan we voordien gewend waren zodat de kandidaten van Start People Retail toch dikwijls voor een match zorgen. Zij weten wat we verwachten van de kandidaten en of ze binnen onze bedrijfscultuur passen.
Dankzij hun digitaal planningssysteem zijn ook de facturen nadien duidelijk en goed controleerbaar, wat tijd bespaart. Bovendien heb je één vast aanspreekpunt en moet je nooit bellen naar meerdere personen binnen de organisatie, wat ook weer tijdswinst oplevert en frustraties bespaart. Tenslotte draagt ook het oplossingsgericht denken van de medewerkers van Start People Retail & Shops zeker bij aan onze grote tevredenheid over dit partnership.”
Nieuwe uitdagingen vragen om nieuwe oplossingen
En de coördinatie en administratie? Die wordt centraal opgevolgd door specialisten die thuis zijn in digitale tools en sociale wetgeving, zodat ook planningen, contracten, lonen en facturen tijdig en foutloos verwerkt worden. “Veel retailers hebben geen HR-afdeling. Wij zijn voor hen de volwaardige externe HR-partner. We krijgen veel vragen over arbeidsreglementering en we staan retailers ook bij met employer branding.”, zegt Fabrice Marchandise Business Manager Start People Retail Brussel & Wallonië.
Bij dit alles heeft Start People Retail & Shops oog voor de veranderende context – denk aan de versoepelingen die in het regeerakkoord staan. “We merken dat het in sommige regio’s zeer uitdagend is om goed personeel te vinden voor de supermarkt. Dan zit je soms met tekorten overdag, terwijl de schappen wel moeten worden aangevuld en de kassa’s bediend. We spelen in op de groeiende markt van de bijverdieners, de flexijobbers of studenten. Na sluitingstijd komen die teams de winkel vullen en spiegelen zodat de winkel het overdag met minder mensen kan doen. Voor die taken kunnen we ook anderstalige kandidaten inschakelen. Dat zijn oplossingen die een meerwaarde bieden voor retailers.”


