Wereldhave Belgium heeft een akkoord bereikt met de Luxemburgse eigenaar Everbel voor de overname van het 27.000 m² grote winkelcentrum Ville 2 in Charleroi, dat 122 huurders telt en jaarlijks zo’n 4 miljoen bezoekers ontvangt.
120 miljoen euro
Ville 2 heeft volgens het persbericht van Wereldhave Belgium een vastgoedwaarde van 120 miljoen euro en genereert zo’n 9,5 miljoen euro aan netto-huurinkomsten per jaar. Het shoppingcenter heeft een geïntegreerde foodcourt, is gelegen naast een Pathé Imax Cinéma en heeft 2.000 gratis parkeerplaatsen. Belangrijke huurders zijn bekende merken als Fnac, New Yorker, C&A, H&M, Douglas en Sportsdirect.
De nieuwe eigenaar wijst op de strategische ligging van het winkelcentrum, opportuniteiten voor waardecreatie en transformatiepotentieel naar een “Full Service Center”. Wereldhave zal zelf instaan voor het operationele beheer van Ville2, dat in 2012 en 2022 werd gerenoveerd en uitgebreid. De koper financiert de overname voor ongeveer twee derde via een kapitaalsverhoging en voor het resterende één derde met externe bankfinanciering.


