Intergamma, het moederbedrijf van Gamma en Karwei, gaat aan de slag met retailmedia. Fabrikanten en merken kunnen zowel online als in de fysieke doe-het-zelfwinkels adverteren dankzij de oprichting van een nieuwe businessunit.
Fysiek en digitaal
Met de lancering van de Intergamma Retail Media Groep gaat nu ook de doe-het-zelfgroep het lucratieve pad op dat vooral de supermarktketens al gretig bewandelen. Leveranciers en adverteerders kunnen voortaan betalen voor banners, gesponsorde producten en video’s online, meldt de retailer in een persbericht. Volgend jaar komen daar in de bouwmarkten ook digitale schermen, displays en communicatie in de schappen bij.
Retailers en merken kunnen hun doelgroep zo gerichter bereiken, zegt CEO Joost de Beijer, terwijl de shopbeleving voor klanten “relevanter, gemakkelijker en meer gepersonaliseerd” wordt. Intergamma bereikt jaarlijks tachtig miljoen klanten in de 377 winkels in Nederland en België; online is goed voor 200 miljoen bezoekers.


