RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
  • Bedrijven CarrefourShopeezTrendy Foods
  • Onderwerpen Winkelconcept
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour en Trendy Foods lanceren Shopeez, nieuw concept voor onafhankelijke buurtwinkels

icon
Food10 september, 2026

Carrefour België en conveniencegroothandel Trendy Foods slaan de handen in elkaar voor de lancering van Shopeez, een nieuwe winkelformule voor onafhankelijke buurtwinkels, naar het Franse voorbeeld Proxi. De eerste tien winkels zijn intussen al geopend.

Bestellen per stuk

Bij uitbaters van zelfstandige buurtwinkels, pompshops, campingwinkels en travel retail locaties bestaat al langer de vraag naar een wat professioneler ondersteuning zonder dat ze hun onafhankelijkheid dienen op te geven. Vaak bevoorraden ze zich in cash & carry-groothandels. Met een aangepaste service in samenwerking met Trendy Foods wil Carrefour dit nog onontgonnen marktsegment bedienen.

Winkeliers die een licentieovereenkomst tekenen met Shopeez, krijgen via Trendy Foods toegang tot een ruim assortiment van meer dan 15.000 referenties, waaronder ook meer dan duizend producten van de huismerken Carrefour en Simpl. Trendy Foods zorgt voor de praktische logistiek en een eenvoudig bestelsysteem dat is afgestemd op kleine winkels met weinig opslagruimte: zo kunnen uitbaters zelfs per stuk bestellen, wat bij Carrefour niet mogelijk is. De groothandelaar biedt ook category management advies.

Ambitie: 100 winkels

Carrefour zorgt voor het ontwerp en de realisatie van de huisstijl in de winkels. De retailer biedt ook ondersteuning met de winkeluitrusting tegen voordelige prijzen. Uitbaters kunnen hun kassasysteem behouden, of een kassasysteem leasen via Trendy Foods. Bovendien kunnen ze bijkomende diensten aanbieden, zoals afhaalpunten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

De eerste 10 Shopeez-winkels zijn intussen als pilootproject geopend. Carrefour en Trendy Foods hebben de ambitie om op termijn te groeien naar een netwerk van 100 winkels. De focus ligt op minimarkten tussen 50 en 250 m², zowel in stedelijke als landelijke gebieden. De inspiratie voor het nieuwe concept komt uit Frankrijk: daar heeft Carrefour intussen al meer dan 1.500 winkelpunten met het vergelijkbare uithangbord Proxi.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    Aldi krijgt reproducties van prinses Delphine niet uitverkocht

    De kunstactie van Aldi met prinses Delphine blijkt voorlopig geen herhaling van het succes met Koen Vanmechelen. Meer dan een week na de start zijn de reproducties in sommige winkels nog ruim voorradig.

  • icon
    Food7 oktober, 2026
    Eiwittrend legt eierverkoop geen windeieren

    De eiwithype geeft de verkoop van eieren een stevige boost. Dat zegt althans Delhaize, die op jaarbasis ongeveer 15% meer eieren verkoopt. Sinds begin dit jaar gingen bij de supermarktketen al meer dan 100 miljoen stuks over de toonbank. Zelfs de klassieke zomerdip verdwijnt.

  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen

    Samen met drie vakbonden voeren Colruyt, Aldi en Lidl een opmerkelijk offensief om een zogenaamd “gelijk speelveld” te creëren in de supermarktsector. Dat moet zondagsopeningen voor de discounters betaalbaar maken, maar de verdeeldheid in de sector is erg groot.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food15 september, 2026
    Met “Move & Save”-abonnement legt Colruyt Group de brug tussen fitnessclubs en supermarkten
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail