RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

JBC lanceert vandaag collectie van popzanger Mika

icon
Mode7 mei, 2013

“Eigen kleerkast en die van mijn zussen”

“Of het nu kleren zijn, een albumcover of een tekening, het zijn allemaal dingen waar iemand zijn eigen speciale touch aan geeft. Kleren ontwerpen was dus een leuke, volgende uitdaging”, zei Mika bij de voorstelling van zijn collectie gisteren. Het is de allereerste collectie die de zanger-met-het-hoge-stemmetje, bekend van de wereldhit “Relax, take it easy”, ontwierp.

 

“Bij het creëren van de collectie had ik verschillende dingen in mijn hoofd. Voor de herencollectie heb ik echt aan mijn eigen kleerkast gedacht: ik heb graag gemakkelijke, stijlvolle kledingstukken die je ’s morgens snel kan aantrekken zodat je er toch heel stijlvol uitziet. Voor de dames- en de meisjescollectie heb ik mij dan weer laten inspireren door mijn jeugd: ik groeide op in een gezin met drie zussen en ben dus geregeld meegesleurd op allerlei shoppingtrips.”

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“Nieuwe, frisse impulsen”

Voor de Brits-Libanese zanger mag het dan al een primeur zijn, voor JBC is het dat niet: de kledingketen nodigt nu al ettelijke jaren geregeld bekende “gastontwerpers” uit, en meestal met succes.

 

Zo ontwierpen in 2008 BV’s als Ozark Henry, Evi Hanssen, Koen De Bauw en Yasmine een collectie voor de groep. In 2009 was het dan de beurt aan topmodel Naomi Campbell. Later volgden nog capsulecollecties van onder meer Christophe Coppens, Walter van Beirendonck, Chris Janssens en de Britse ontwerpster Alice Temperley.

 

Vorig najaar was er eerst de collectie van de fel betreurde Kaat Tilley, in november die van Lio (de Waalse zangeres die in de jaren 80 een monsterhit scoorde met ‘Banana Split’) en in december volgde nog een lijn van ‘The Voice’-presentatrice Ann Lemmens.

 

“Elke samenwerking zorgt voor nieuwe, frisse impulsen. Onze partners hoeven niet uit de modebusiness te komen, maar ze moeten wel creatief zijn”, zo vat Evelyne Talpe, verantwoordelijk voor de sales en de marketing bij JBC, de “job description” van de ideale gastontwerper samen. En bij voorkeur bekend zijn ook, uiteraard…

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    Marie Méro breidt uit met winkel in Brasschaat

    Het Belgische modemerk Marie Méro opent een nieuwe winkel in Brasschaat. De familieonderneming telt nu veertien eigen winkels en ziet verdere groeikansen in regionale winkelkernen.

  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    CKS en Mayerline versterken elkaar in Bree

    In Bree heeft Claes Retail Group de Belgische modemerken CKS en Mayerline samen onder één dak gebracht, naast een vestiging van JBC in het aanpalende pand. Klanten waarderen de combinatie, zegt de retailer.

  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt

    Niet in Hasselt, zoals eerder aangekondigd, maar wel in Diest opent de Nederlandse damesmodeketen Norah nog dit jaar een eerste Belgische winkel. “Soms gaat een planning sneller dan je zelf had bedacht”, zegt CEO Han Sterk.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail