RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Smarties voortaan in recycleerbare papieren verpakkingen

icon
Food28 januari, 2021

Smarties, één van de merken van Nestlé, wordt het eerste snoepmerk ter wereld dat recycleerbare papieren verpakkingen gaat gebruiken. De innovatie maakt deel uit van de ruimere duurzaamheidsdoelstellingen van de Zwitserse voedingsreus.

 

Investering

Smarties werden in 1937 voor het eerst gemaakt in Engeland. Het zou tot 1963 duren, eer ze in België op de markt kwamen, toen nog in de alombekende koker. Nadien werden ze ook verkocht in een minidoosje en in een hersluitbaar plastic zakje.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Nestlé is er nu in geslaagd om veilige, praktische en recycleerbare papieren verpakkingen te creëren voor de iconische chocoladesnoepjes. Daarvoor werkte het onder meer samen met het Instituut voor Verpakkingswetenschap in Zwitserland. Door de nieuwe verpakkingen moesten uiteraard ook de productielijnen aangepast worden. Nestlé deed aanzienlijke investeringen in zijn zoetwarenfabriek in Hamburg.

 

“De overstap van de Smarties-verpakking naar recycleerbaar papier is een van onze belangrijkste duurzame verpakkingsinitiatieven in de zoetwarencategorie. Het is een nieuwe stap in de richting van Nestlé’s ambitie om tegen 2025 alle verpakkingen recycleerbaar of herbruikbaar te maken en om het gebruik van kunststoffen in dezelfde periode met een derde te verminderen”, zegt Alexander von Maillot, Global Head of Confectionery bij Nestlé en voormalig CEO van Nestlé België en Luxemburg.

 

Consumenten sensibiliseren

De nieuwe verpakkingen zijn afkomstig van een duurzame bron en gemaakt van gecoat papier, papieren etiketten of karton. Ze mogen na gebruik gewoon bij het oud papier. De verpakkingen zijn bovendien voorzien van informatie over recycleren, om de consument bewuster te maken. Alleen al in België vertegenwoordigt de inspanning van Nestlé een jaarlijkse besparing van 2,7 ton plastic. De nieuwe kokers en minidoosjes zullen vanaf maart bij ons in de winkels liggen.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Fusie creëert pizzagroep van één miljard euro

    European Pizza Group, de eigenaar van pizzamerken Wagner en Buitoni, gaat fuseren met de Britse pizzaproducent Crosta Mollica. Samen vormen ze een groep met een omzet van 1 miljard euro.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Blikjes trekken Gimber uit de rode cijfers

    Gimber heeft na enkele moeilijke jaren de weg naar winst gevonden. Het Belgische merk voor gemberdrankjes snoeide in de kosten en exportmarkten, terwijl blikjes en nieuwe smaken de groei aanjagen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”

    Het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd begint met een stevige botsing tussen zijn nieuwe advocaten en het Openbaar Ministerie. De verdediging stelt dat cruciale stukken ontbreken en wil het onderzoek fors uitbreiden. Van Eerd vecht zo zijn gevangenisstraf van twee jaar aan.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail