RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Greet De Wilde
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Zachte winter houdt warme kleding in rekken

icon
Mode29 januari, 2014

Comeos ziet soldenomzet 5% stijgen

Handelsfederatie Comeos maakte twee dagen voor het officiële einde van de koopjesperiode de balans op nu en was tevreden over de bijna voorbije periode: de COMEOS-leden boekten een gemiddelde omzetverhoging van vijf procent vergeleken met vorig jaar.

 

Consumenten bleken de aanvoer van nieuwe winterkleding tijdens deze periode bijzonder te appreciëren en lieten zich graag inspireren én verleiden door de nieuwe zomercollectie die bij vele winkeliers al vanaf december in de rekken ligt. De handelaars rekenen nu op een stevige winterprik om de laatste winterkleding de deur uit te krijgen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Unizo ziet soldenomzet 4% dalen

UNIZO en diens mode-afdeling Mode Unie zien het anders, en voeren aan dat een recordaantal van vier op tien winkeliers minder verkocht dan tijdens de vorige winter-solden. Iets meer dan één op vier boekte een gelijkaardige omzet en evenveel handelaars deden het beter dan in 2012. Alles bij elkaar betekent dit een gemiddelde omzetdaling van 3,9 procent.

 

Volgens de unie van zelfstandige ondernemers gingen de solden al van bij de aanvang de mist in door de veel te zachte temperaturen voor de tijd van het jaar. Het was dan ook niet toevallig de lingeriesector die de beste resultaten optekende, met vier winkels op tien die een betere omzet haalden. Toch blijft ook de crisis de sector nog parten spelen, waardoor gemiddeld 23 procent van de wintercollectie niet over de toonbank ging. 

 

Unizo spreekt zelfs al van een zevende daling op rij van de winterverkopen, met als dieptepunt de -6,4% in 2011 en als ‘beste’ prestatie de daling van 1,1% in 2009 en 2010. 2013 zit daar met -3,3% mooi tussenin. Als het enkel over winterkoopjes gaat, was vooral 2007 erg slecht (-5,4%), maar die werd een jaar later gecompenseerd door een omzetstijging van negen procent. Ook in 2010 steeg de soldenomzet, maar de drie laatste soldenperiodes gingen opnieuw in het rood.

 

Mode Unie vraagt overheid om meer bescherming

Voor Mode Unie is er meer aan de hand dan alleen de economische crisis en de zachte temperaturen: de veelvuldige, al dan niet échte, kortingen waar consumenten ook buiten de koopjesperiode van kunnen genieten, liggen mee aan de basis van heel wat problemen binnen de sector. Ook de toenemende online verkopen zorgen ervoor dat vooral de kleine winkels het erg moeilijk hebben. 

 

De modetak van Unizo ziet in de al dan betrouwbare kortingen vooral een taak weggelegd voor de overheid om strenge controles uit te voeren in het kader van een eerlijke concurrentie. Wel wijst Mode Unie op de vele kansen die zijn sector biedt aan kleine ondernemers: ondanks de schaalvergroting, internationalisering en scherpe prijszetting, is er meer dan ooit vraag naar de persoonlijke benadering van de klant, meent de organisatie.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    Marie Méro breidt uit met winkel in Brasschaat

    Het Belgische modemerk Marie Méro opent een nieuwe winkel in Brasschaat. De familieonderneming telt nu veertien eigen winkels en ziet verdere groeikansen in regionale winkelkernen.

  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    CKS en Mayerline versterken elkaar in Bree

    In Bree heeft Claes Retail Group de Belgische modemerken CKS en Mayerline samen onder één dak gebracht, naast een vestiging van JBC in het aanpalende pand. Klanten waarderen de combinatie, zegt de retailer.

  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt

    Niet in Hasselt, zoals eerder aangekondigd, maar wel in Diest opent de Nederlandse damesmodeketen Norah nog dit jaar een eerste Belgische winkel. “Soms gaat een planning sneller dan je zelf had bedacht”, zegt CEO Han Sterk.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail