RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Wibra ondertekent veiligheidsakkoord voor Bangladesh

icon
Mode11 februari, 2014

Vertrouwen ondanks scepsis

Het lijkt erop dat de uithaal van de Nederlandse minister van eind november effect heeft gehad: toen voer Lilianne Ploumen scherp uit tegen Wibra, Prénatal en Coolcat omdat die ketens weigerden het akkoord te ondertekenen dat de veiligheid en de arbeidsomstandigheden in de textielateliers van Bangladesh moet verbeteren. De betrokken bedrijven schermden toen met het argument dat er nog veel te veel onduidelijkheden in die tekst stonden.

 

Eerder gingen Prénatal en Coolcat al overstag, nu heeft dus ook Wibra het geweer van schouder veranderd, zij het met de nodige scepsis: “Hoewel de tekst van het akkoord op dit moment nog altijd niet volkomen helder is en zodoende op sommige punten ruimte voor discussie laat, is hierin een positieve ontwikkeling zichtbaar. Daarnaast heeft Wibra vertrouwen in de integriteit van de ontwerpers van het akkoord. Zodoende is Wibra overgegaan tot ondertekening”, zo laat het bedrijf weten.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Belangrijk voor miljoenen textielarbeiders

De minister reageerde alvast verheugd: “Het is echt van groot belang dat ook zo veel mogelijk Nederlandse bedrijven dit internationale akkoord onderschrijven. Daarmee leveren ze een belangrijke bijdrage aan de inspanningen om de werkplaatsen van miljoenen textielarbeiders in Bangladesh veiliger te maken”.

 

Dat is meer dan nodig, want vorig jaar vielen meer dan 1.200 doden in de Bengaalse kledingfabriekjes. Wereldwijd hebben intussen al meer dan 120 bedrijven zich aangesloten bij het akkoord over de werkomstandigheden in Bangladesh, bij wie zo goed als alle grote Europese modeketens.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    Marie Méro breidt uit met winkel in Brasschaat

    Het Belgische modemerk Marie Méro opent een nieuwe winkel in Brasschaat. De familieonderneming telt nu veertien eigen winkels en ziet verdere groeikansen in regionale winkelkernen.

  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    CKS en Mayerline versterken elkaar in Bree

    In Bree heeft Claes Retail Group de Belgische modemerken CKS en Mayerline samen onder één dak gebracht, naast een vestiging van JBC in het aanpalende pand. Klanten waarderen de combinatie, zegt de retailer.

  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt

    Niet in Hasselt, zoals eerder aangekondigd, maar wel in Diest opent de Nederlandse damesmodeketen Norah nog dit jaar een eerste Belgische winkel. “Soms gaat een planning sneller dan je zelf had bedacht”, zegt CEO Han Sterk.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail