RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hermès terug onder leiding familie

icon
Mode5 maart, 2014

Behoeden voor indringers

Axel Dumas vervangt na acht jaar Patrick Thomas en brengt een einde aan de periode waarin het bedrijf werd geleid door een niet-familielid van het in 1837 opgerichte luxemerk. Hij komt aan de leiding van het bedrijf dat ongekende successen kent, maar tegelijk moet oppassen voor indringers van buitenaf. Zo kocht concurrent LVMH in 2010 een aandeel van twintig procent in Hermès, zij het op een slinkse manier die heel wat stof deed opwaaien.

 

In een reactie op de actie van LVMH heeft de familie Dumas 51 procent van het bedrijf veiliggesteld in een apart vehikel, dat de meerderheid van de familie tenminste twintig jaar zal beschermen. Momenteel hebben ze ongeveer 70 procent van de aandelen in handen.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Groei bestendigen

Axel Dumas zal er ook voor moeten zorgen dat het bedrijf verder blijft groeien. Tussen 2009 en 2012 steeg de omzet met 82 procent naar 3,5 miljard euro. De nettowinst bedroeg toen 740 miljoen euro, een stijging van maar liefst 156 procent ten opzichte van 2009.

 

Om verder te blijven groeien, moet ook de productie verhogen en daar zit net het probleem. De opleiding van een nieuwe vakman bij Hermès kan tot twee jaar in beslag nemen, waardoor snelle groei van productie niet echt een mogelijkheid is. “Onze productie draait nog steeds om vakmanschap en die vraagt belangrijke opleidingstijd”, zegt Dumas aan de Financial Times.

 

De 43-jarige Axel Dumas studeerde filosofie aan de Sorbonne, rechten in Parijs en haalde ook een diploma aan Harvard. Voor hij in 2003 mee in het familiebedrijf stapte, werkte hij voor de Franse bank BNP Paribas. Sinds vorig jaar was hij samen met Patrick Thomas CEO, nu neemt hij het bedrijf alleen in handen.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    Marie Méro breidt uit met winkel in Brasschaat

    Het Belgische modemerk Marie Méro opent een nieuwe winkel in Brasschaat. De familieonderneming telt nu veertien eigen winkels en ziet verdere groeikansen in regionale winkelkernen.

  • icon
    Mode15 oktober, 2026
    CKS en Mayerline versterken elkaar in Bree

    In Bree heeft Claes Retail Group de Belgische modemerken CKS en Mayerline samen onder één dak gebracht, naast een vestiging van JBC in het aanpalende pand. Klanten waarderen de combinatie, zegt de retailer.

  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt

    Niet in Hasselt, zoals eerder aangekondigd, maar wel in Diest opent de Nederlandse damesmodeketen Norah nog dit jaar een eerste Belgische winkel. “Soms gaat een planning sneller dan je zelf had bedacht”, zegt CEO Han Sterk.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail