RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

OKay wil komende 10 jaar 80 winkels openen

icon
Food19 juni, 2014

Verdubbeling personeelsbestand

Volgens OKay-directeur Chris Van Wettere zit de buurtsupermarkt van Colruyt meer dan ooit op een groeipad. Dat vertelde hij bij de opening van de 100ste OKay, gisteren in De Pinte (bij Gent). Colruyt opende zijn eerste buurtsupermarkt 16 jaar geleden en runt er vandaag 85 in Vlaanderen, 12 in Wallonië en 3 in Brussel.

 

“De eerste tien jaar openden we 50 vestigingen, de jongste zes jaar ook 50”, zegt algemeen directeur Chris Van Wettere. “We willen het tempo van de voorbije jaren aanhouden, met zo’n zeven tot acht nieuwe winkels per jaar, om over tien jaar over 180 vestigingen te beschikken. Maar dat hangt onder meer af van het vinden van locaties en het verkrijgen van de nodige vergunningen.” Die 180 vestigingen zouden dan goed zijn voor circa 3.000 banen, twee keer meer dan vandaag.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Antwerpen, Limburg en Wallonië

Waar die 80 nieuwe winkels moeten komen, is nog geen uitgemaakte zaak. Wel ziet Van Wettere nog mogelijkheden in de provincies Antwerpen en Limburg en in Wallonië: “We zullen iets meer inzetten op Wallonië – vanaf Doornik over Mons naar Namen en Luik – maar niet nog zuidelijker.” Op termijn moet één op de drie winkels – een 60-tal dus – in Wallonië liggen.

 

Of OKay ook interesse heeft in een aantal van de 14 vestigingen waar Delhaize van af wil, kon of wou de OKay-topman niet zeggen: “Ik denk dat Delhaize eerst kijkt hoe het dat zelf kan oplossen.” Al moet gezegd dat zowel qua oppervlakte als qua ligging en aanbod een OKay meer aanleunt bij een AD Delhaize dan bij een Delhaize-supermarkt.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Blikjes trekken Gimber uit de rode cijfers

    Gimber heeft na enkele moeilijke jaren de weg naar winst gevonden. Het Belgische merk voor gemberdrankjes snoeide in de kosten en exportmarkten, terwijl blikjes en nieuwe smaken de groei aanjagen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Van Eerd vecht veroordeling aan: “OM maakte er een zootje van”

    Het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd begint met een stevige botsing tussen zijn nieuwe advocaten en het Openbaar Ministerie. De verdediging stelt dat cruciale stukken ontbreken en wil het onderzoek fors uitbreiden. Van Eerd vecht zo zijn gevangenisstraf van twee jaar aan.

  • icon
    Food23 september, 2026
    AB InBev kaapt Champions League na 33 jaar weg bij Heineken

    Heineken moet na meer dan drie decennia plaatsmaken voor Stella Artois in de Champions League. Voor AB InBev past de deal in de strategie om zijn grootste merken sterker te koppelen aan wereldwijde mediaplatformen en sportevenementen. De brouwer is "goed op weg", zei CEO Michel Doukeris op de investeerdersdag.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail