RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven BlokkerMirage Retail
  • Geografie Nederland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Blokker (voorlopig) gered door Amerikanen

icon
Algemeen6 mei, 2024
Shutterstock.com

Blokker leent werkkapitaal bij de Amerikaanse Gordon Brothers. Op die manier is de winkelketen uit de financiële nood gered en is een mogelijke verkoop van de baan.

Drie jaar verder

Blokker krijgt van Gordon Brothers uit Boston geld om voorraden in te kopen. De Amerikanen hielpen de failliete Nederlandse warenhuizen van Hudson’s Bay eerder al met de uitverkoop en zeggen regelmatig met retailers te werken, aldus het FD. Hoeveel werkkapitaal Blokker de komende drie jaar kan lenen en aan welke voorwaarden, maken de bedrijven niet bekend.

Wel is zeker dat de instroom levensnoodzakelijk is. Ynse Stapert, de nieuwe CEO van moederbedrijf Mirage Retail Group, gaf begin dit jaar toe dat er ten laatste in april vers kapitaal moest komen. Anders moest de groep een verkoop van Blokker overwegen. Daar is nu, volgens de topman, geen sprake meer van.

Behalve de liquiditeitsproblemen draait Blokker ook nog steeds verlies. Vorig boekjaar eindigde met een brutobedrijfsresultaat van 1,8 miljoen euro onder nul, waar nog een belastingschuld van meer dan 35 miljoen euro bovenop komt. Het gaat om schulden die nog dateren uit de coronaperiode. Er is weliswaar recent een akkoord voor de terugbetaling gesloten met de fiscus en Stapert zegt de toekomst van Blokker nu met vertrouwen tegemoet te zien.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen30 september, 2026
    WhatsApp-klantenservice wordt betalend voor webshops

    Webshops die klanten via WhatsApp helpen, moeten vanaf 1 oktober meer betalen. Meta gaat ook gewone antwoorden aanrekenen zodra een bedrijfsnummer zijn maandelijkse gratis quotum heeft opgebruikt.

  • icon
    Algemeen28 september, 2026
    “Zou er iemand je merk missen?” – De Retail Marketing Day in zeven quotes

    Retailers kunnen heel wat leren van andere retailers, bleek nogmaals op de Retail Marketing Day van RetailDetail, die op 24 september in Trademart Brussel meer dan 170 professionals samenbracht voor een dag vol inspiratie en netwerken.

  • icon
    Algemeen28 september, 2026
    Forse expansie voor Hema in België: vijf nieuwe winkels, tientallen renovaties

    Hema opent dit najaar nog vijf nieuwe winkels in België: drie in Wallonië, twee in Vlaanderen. Tegelijk renoveert de retailer tientallen bestaande winkels. Volgend jaar krijgt ook de vlaggenschipwinkel op de Antwerpse Meir een make-over.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail