RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Elektroverkoop beter gestart dan in 2012

icon
Elektro16 mei, 2013

Smartphones snelst stijgende categorie

De telecomcategorie is met een groei van 36% veruit de snelste groeier van de hele “Technical Consumer Goods”-markt die het GfK TEMAX Belgium-rapport in kaart brengt. De categorie is intussen al goed voor een omzet van 240 miljoen euro, inclusief accessoires (oortjes, tasjes, covers).

 

Ook bij ons werden er het voorbije kwartaal meer smartphones verkocht dan klassieke gsm’s, waarmee ons land de internationale trend volgt. Logisch dus dat “4G als mobiele telecomnorm een betekenisvolle doorbraak” realiseert.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Overigens meldt GfK ook de voorzichtige comeback van de vaste telefoon. “Die zet een relatief goede prestatie neer dankzij hun integratie in packages met vaste telefonie, mobiele telefonie, internet en digitale televisie”.

 

Tablets en computers nog altijd de grootste

Veruit de grootste omzet draaien de elektroretailers nog altijd met IT-producten. Behalve de onvermijdelijke tablets, die maar blijven groeien, zit ook de verkoop van notebooks en desktops weer in de lift, met als resultaat een groei met bijna 19% tot 442 miljoen euro.

 

Volgens GfK is die omzetstijging voor een groot deel te verklaren door de lifestyle-trend: design, kleur en materialen spelen bij de aankoop van hardware een almaar grotere rol. “Prijs komt vaak pas op de tweede plaats. Consumenten zijn bereid meer geld neer te tellen voor stijlvolle en trendy producten.”

 

GfK voorspelt trouwens een goed jaar voor deze branche: “Innovaties zoals touchscreens en ultradunne apparaten, gecombineerd met de zogeheten cloud-services, zullen deze markt boosten.”

 

Gemengd plaatje voor huishoudelektro

Terwijl de kleine elektro er met 4,8% op vooruitgaat (tot 107 miljoen euro), slikt de grote huishoudelektro een daling met 2,5% (299 miljoen euro omzet). BIj de kleine keukenapparaten hebben de espressotoestellen een tweede adem gevonden (+2%). In hun kielzog stijgt trouwens de hele “ontbijt”-categorie, met waterkokers en toasters. Ook elektrische tandenborstels, scheerapparaten en andere verzorgingstoestellen verkopen weer wat vlotter dan een jaar geleden.

 

Bij de grotere huishoudtoestellen houden enkel de droogautomaten stand, met dank aan de ‘duurdere’ toestellen met warmtepomptechnologie en groter laadvermogen. Koelkasten en diepvriezers daarentegen presteren pover. Bij de kookplaten heeft de inductietechnologie dan weer de macht gegrepen.

 

Consumentenelektronica zwaar in de min

De andere productcategorieën beleven barre tijden: houdt de fotografie (-0,8% tot 54 miljoen euro – dankzij reflextoestellen en verwisselbare lenzen) nog enigszins stand , dan moeten de kantoortoestellen (-8% tot 133 miljoen euro) en vooral de consumentenelektronica (-16,4% tot 269 miljoen euro) zwaar terrein prijsgeven.

 

Camcorders, gps’en en dvd-spelers/recorders hebben het al langer moeilijk, nu gaat ook de verkoop van televisietoestellen sterk achteruit. Het zo goed als enige lichtpuntje in deze categorie komt van de Soundbar-speakers, die nog volop genieten van de prijsdaling in september vorig jaar. “2013 wordt opnieuw een zeer uitdagend jaar voor de markt van de consumentenelektronica”, klinkt het dan ook bij GfK.

Meer over... Elektro
Zie meer
  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    JD.com doet toezeggingen in overnamedossier MediaMarkt

    Chinese e-commercegigant JD.com zou de EU toezeggingen hebben gedaan in het onderzoek naar de overname van Ceconomy,het moederbedrijf van elektroretailers MediaMarkt en Saturn.

  • icon
    Elektro24 augustus, 2026
    Wissel bij Krëfel: Alain Hellebaut neemt roer over van Vincent Nolf

    Krëfel heeft weer een nieuwe CEO. Alain Hellebaut nam op 21 augustus de leiding over van Vincent Nolf, die na minder dan een jaar vertrekt. Nolf loodste de noodlijdende elektroketen door een ingrijpende herstructurering, nu verschuift de focus volgens Krëfel naar uitvoering en commercieel herstel.

  • icon
    Elektro20 augustus, 2026
    China wil Europees onderzoek naar MediaMarkt-overname blokkeren

    China draagt haar bedrijven en instellingen op om niet mee te werken aan het Europese onderzoek naar de Chinese e-commercegigant JD.com. Het ministerie van Justitie in Peking noemt het onderzoek naar de geplande overname van MediaMarkt-moeder Ceconomy "ongeoorloofd".

Evenementen
  • 16
    sep
    CAPTAINS OF RETAIL – SEPTEMBER 2026
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food18 augustus, 2026
    Aldi haalt emoji’s opnieuw boven voor start schooljaar
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food17 augustus, 2026
    Hypermarkt Carrefour Burcht wordt pak kleiner
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail