RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aldi Süd werkt aan eigen Amazon Go-variant

icon
Food31 juli, 2020

Aldi zoekt start-ups om samen een variant van Amazon Go te bouwen: de discounter wil investeren in automatische productherkenning en artificiële intelligentie. 

 

Oproep voor startups

Het Duitse Aldi Süd heeft een internationale, Engelstalige website waarmee het op zoek gaat naar jonge IT-bedrijven die met de supermarktketen willen samenwerken op het gebied van automatische productherkenning. De retailer wil zich gaan verdiepen in machinaal leren en computervisie, wellicht om kassa’s overbodig te maken en een soortgelijke contactloze winkelomgeving op poten te zetten als de winkels van Amazon Go. Dat bericht Retail-optimiser.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Aldi vraagt expliciet naar testklare oplossingen die de automatische herkenning van artikelen mogelijk maken: denk maar aan cameraherkenning in de winkelrekken, apps op de smartphone van de consument of slimme winkelwagentjes die zelf kunnen scannen.

 

Geen RFID, geen chips

Ook apps die klanten tijdens het shoppen aanvullende productinformatie kunnen geven, heet de discounter expliciet welkom. Zo zouden shoppers bijvoorbeeld snel kunnen zien of voedingswaren geschikt zijn voor hun allergie of wat de herkomst van een item is. Niet toegelaten zijn toepassingen die werken op basis van RFID: dan moet elke verpakking immers worden voorzien van een chip, en daar wil Aldi duidelijk niet aan beginnen.

 

Er zijn ook nog andere toepassingsmogelijkheden voor computerherkenning die in eerste instantie onzichtbaar kunnen blijven voor de consument: zo is automatische inventarisatie bijzonder interessant voor retailers, net als het vanzelf herkennen van out-of-stocks, verkeerde prijslabels of mis geplaatste producten. Het valt dus af te wachten waar Aldi straks mee uitpakt.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Ahold Delhaize, Lidl en Biedronka bieden op Centraal-Europese Tesco-winkels

    Nu Tesco het continent wil verlaten om zich te concentreren op zijn thuismarkt, dagen geïnteresseerden op om de activiteiten van de Britse marktleider in Centraal-Europa over te nemen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Fusie creëert pizzagroep van één miljard euro

    European Pizza Group, de eigenaar van pizzamerken Wagner en Buitoni, gaat fuseren met de Britse pizzaproducent Crosta Mollica. Samen vormen ze een groep met een omzet van 1 miljard euro.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Blikjes trekken Gimber uit de rode cijfers

    Gimber heeft na enkele moeilijke jaren de weg naar winst gevonden. Het Belgische merk voor gemberdrankjes snoeide in de kosten en exportmarkten, terwijl blikjes en nieuwe smaken de groei aanjagen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail