RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Pitaya wil 30 restaurants in België openen op 7 jaar

icon
Food4 januari, 2021

Pitaya, een Franse keten gespecialiseerd in de Thaise keuken, heeft vorige maand een tweede Belgisch restaurant geopend in Luik. De keten mikt op 30 vestigingen in ons land binnen 7 jaar.

 

Grote ambities

Na een eerste opening in Brussel afgelopen herfst, werd het nieuwe restaurant van Pitaya op 9 december, in volle coronacrisis, geopend in Shopping Belle-Ile in Luik. De keten laat zich inspireren door de Aziatische ‘street food’, zoals die in de straten van Bangkok overal te vinden is. Voor de levering (of afhaling) van de maaltijden werkt het bedrijf samen met Uber Eats, Deliveroo en Takeaway.com.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Alpha Thai Benelux verwierf begin vorig jaar de masterfranchise om het merk Pitaya in exclusiviteit te ontwikkelen in de Benelux. “Het doel is om 30 restaurants in België, 35 in Nederland en 5 in Luxemburg te openen. Een derde in eigendom en twee derde in (sub)franchise. Er zijn ook plannen om restaurants te openen in Antwerpen en Gent”, zegt Managing Director Marco Tessaro in een persbericht.

 

Om de expansie te financieren wordt midden januari een fondsenwerving aangekondigd in de vorm van crowdlending op het BeeBonds-platform. Dat is een door de FSMA (financiële toezichthouder) goedgekeurd alternatief financieringsplatform dat investeerders en projecteigenaars rechtstreeks met elkaar in contact brengt.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Ahold Delhaize, Lidl en Biedronka bieden op Centraal-Europese Tesco-winkels

    Nu Tesco het continent wil verlaten om zich te concentreren op zijn thuismarkt, dagen geïnteresseerden op om de activiteiten van de Britse marktleider in Centraal-Europa over te nemen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Fusie creëert pizzagroep van één miljard euro

    European Pizza Group, de eigenaar van pizzamerken Wagner en Buitoni, gaat fuseren met de Britse pizzaproducent Crosta Mollica. Samen vormen ze een groep met een omzet van 1 miljard euro.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Blikjes trekken Gimber uit de rode cijfers

    Gimber heeft na enkele moeilijke jaren de weg naar winst gevonden. Het Belgische merk voor gemberdrankjes snoeide in de kosten en exportmarkten, terwijl blikjes en nieuwe smaken de groei aanjagen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail