RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven AgeCoreKaufland
  • Onderwerpen Toeleveringsketen
  • Geografie Duitsland
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Inkoopalliantie Agecore haalt Kaufland binnen

icon
Food24 juli, 2024
© Shutterstock.com

Kaufland verandert van inkooppartner: de Duitse distributeur stapt over naar Agecore en wil zo internationaal de krachten beter bundelen met andere Europese retailers. De retailer verlaat daarvoor wel concurrent EMD.

“De ideale match”

De concurrentiestrijd op de Europese foodmarkt zet zich door achter de schermen, op het niveau van de inkoopallianties die de retailers aangaan om samen voordeliger in te kopen. Zo verliest European Marketing Distribution (EMD) nu Kaufland, dat de groep inruilt voor Agecore. Opgericht in 2015 op initiatief van Edeka omvat Agecore momenteel Colruyt (België), Conad (Italië), Coop (Zwitserland) en Eroski (Spanje). Opvallend: Colruyt Group is zowel lid van EMD (voor de huismerken) als van Agecore.

Als dochter van Lidl-groep Schwarz zegt Kaufland dat de inkoopstructuren van de andere Agecore-leden ideaal bij hen passen. “We werken samen met bedrijven die ook korte besluitvormingskanalen hebben,” zegt inkoopdirecteur Joerg Ossenberg-Engels aan Lebensmittel Zeitung. Naast langetermijnsamenwerkingen met leveranciers richten de activiteiten van de alliantie zich ook op onderwerpen als duurzaamheid, digitalisering, AI en het belang van merken.

Supermarktbedrijven kunnen nauwelijks nog zonder Europese partners: de inkoopcoalities zijn zo machtig geworden dat ze vorig jaar de aandacht trokken van de Europese Commissie. Er bleken echter geen aanwijzingen te zijn van concurrentiebeperkende effecten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail