RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
  • Bedrijven Aldi
  • Onderwerpen Expansie
  • Geografie Spanje
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Aldi groeit in Spanje met 60% op vijf jaar

icon
Food29 juli, 2025
Shutterstock.com

Aldi is de snelste groeier op de Spaanse foodmarkt: de discounter opende er de afgelopen vijf jaar 168 nieuwe winkels, waardoor de winkeloppervlakte er sinds 2020 al met 60% toenam. Ook dit jaar staan er tientallen openingen op de planning.

Forse expansie

Aldi Nord is de snelst groeiende supermarktketen in Spanje met intussen meer dan 7,7 miljoen klanten. Alleen al het afgelopen jaar verwelkomde de discounter er meer dan 500.000 nieuwe klanten, een stijging van 8% in vergelijking met juli 2024. Dat is te danken aan forse expansie: de opening van wel 168 nieuwe winkels sinds 2020 resulteerde in een groei van 60% in winkeloppervlakte, naar een totale oppervlakte van meer dan 530.000 m². De discounter heeft nu 480 Spaanse filialen.

Dat zorgt ook voor werkgelegenheid: Aldi heeft momenteel meer dan 7.700 medewerkers in Spanje, een toename van 38% vergeleken met vijf jaar geleden, meldt Financial Food. Het bedrijf drukt niet op de pauzeknop: nog minstens twintig bijkomende openingen staan op de planning in de tweede helft van dit jaar. In september openen er nieuwe vestigingen in het País Vasco, de Balearen en de regio Madrid. De keten betrad in de afgelopen jaren ook nieuwe regio’s, zoals de Canarische Eilanden, waar ze nu 16 winkels heeft. Verder trok Aldi in het noorden succesvol naar Galicië en opende daar zeven winkels sinds 2021.

Bovendien heeft de discounter zijn logistieke capaciteit verdubbeld door de opening van drie nieuwe distributiecentra sinds 2020, in Agüimes (Gran Canaria), Sagunt (Valencia) en Miranda de Ebro (Burgos). Tegenlijk werd de capaciteit van drie bestaande centra in Sevilla, Catalonië en Madrid uitgebreid.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief
Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail