RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Tags Stakingzondagsopening
  • Bedrijven Aldi
  • Geografie België
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Stakingsgolf Aldi breidt als olievlek uit: onrust over zondagsopeningen

icon
Food24 april, 2026
© Shutterstock.com

Aldi overweegt om zijn Belgische winkels ook zondag te openen, maar dat nieuws zaait onrust bij de werknemers. Waar eerst enkele Limburgse vestigingen het werk neerlegden, zijn vandaag al meer dan 50 winkels over het hele land dicht. Ook dit weekend wordt er nog gestaakt.

Spontane acties

Omdat het om spontane acties gaat, is het erg moeilijk om precies te weten welke vestigingen allemaal dicht zijn en wanneer. ACV Puls heeft het vrijdagvoormiddag over een vijftigtal gesloten supermarkten in Vlaanderen, terwijl BBTK aan persagentschap Belga een dertigtal geblokkeerde winkels meldt – ook in Wallonië. Van Beerse tot Zelzate, in quasi elke provincie wordt er wel gestaakt. Aldi houdt het zelf op “enkele tientallen winkels”.

De vakbonden ontvangen signalen dat ook zaterdag winkels dicht zullen blijven, maar dat de situatie onvoorspelbaar is en snel kan evolueren. Het gaat om spontane werkneerleggingen van het personeel, “waar wij niet toe oproepen maar die we uiteraard wel ondersteunen”, zegt Koen van Schoubroeck, nationaal verantwoordelijke bij Aldi voor ACV Puls tegenover RetailDetail. Er zouden ook opvallend weinig stakingspiketten zijn, aldus Belga: eerder dan georganiseerde actie te voeren, blijven misnoegde medewerkers gewoon thuis uit protest.

“Koude aankondiging”

De medewerkers uiten hun ongenoegen in eerste instantie over de “koude aankondiging” dat Aldi op zondag wil openblijven. Het personeel viel uit de lucht, want zij hoopten het over andere grieven te hebben, en de directie zou pas een datum in juni zoeken om rond de tafel te zitten. “Dat is te lang wachten. De medewerkers willen weten wat de intenties zijn en waaraan ze zich kunnen verwachten”, aldus Van Schoubroeck, “liefst al vandaag.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Aldi betreurt de acties, gezien de keten “nog steeds alle kansen wil geven aan een constructief sociaal overleg”, reageert woordvoerder Jason Sevestre. Hoe de situatie de komende dagen zal evolueren, durft niemand op dit moment te voorspellen, maar duidelijk is alvast dat het de komende dagen blijft rommelen bij de discounter.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food3 november, 2026
    Overname Douwe Egberts geeft Keurig Dr Pepper een boost

    Mede door de overnam van JDE Peet’s, het moederbedrijf van koffiemerken als Douwe Egberts, Senseo en Jacobs, steeg de omzet van drankengroep Keurig Dr Pepper met meer dan 70%. Volgend jaar splitst de groep zich alweer op.

  • icon
    Food3 november, 2026
    “Met promotie-opbod schieten retailers en fabrikanten zichzelf in de voet”

    De stijgende promotiedruk leidt niet tot structurele groei in de FMCG-markt, ziet Davy Van Raemdonck van onderzoeksbureau YouGov. Integendeel: de marges verdampen wanneer shoppers steeds meer met korting kopen. Is er een uitweg?

  • icon
    Food3 november, 2026
    Cyberhack op koelinstallaties trof wellicht meer dan 12 Europese landen

    Winkels in zeker twaalf Europese landen lijken getroffen door de cyberaanval op koelsystemen die in de nacht van zondag op maandag plaatsvond. Ook supermarkten in onder andere Italië, Roemenië en Duitsland blijken nu betrokken.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail