RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Grote supermarktketens verlagen suikers in huismerken

icon
Food2 februari, 2018

De drie grootste supermarktketens in België (Carrefour, Delhaize en Colruyt) hebben vorig jaar de hoeveelheid suikers in hun huismerken in totaal met 363 ton teruggeschroefd, zonder dat de klant dat mocht merken.

 

Geleidelijke verandering

De drie ketens hadden immers in een convenant met het ministerie van Volksgezondheid beloofd om de hoeveelheid suiker in een reeks voedingsproducten tegen eind vorig jaar met 5% terug te dringen ten opzichte van 2012. De komende jaren moet die daling nog verdergezet worden. Ook de hoeveelheid vet en zout werd ingeperkt, met 170 ton minder vet en 82 ton minder zout als gevolg.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Die dalingen gebeuren veelal geleidelijk, zodat de klant de verandering niet opmerkt en het product gewoon blijft verkopen. “Zo hebben we er 18 maanden over gedaan om het suikergehalte in onze Choco Clams te laten zakken van 35 naar 18 gram op 100 gram zonder er andere zoetstof aan toe te voegen. Om de drie, vier maanden haalden we er 3 tot 4 gram suiker uit”, vertelt Steven Schollaert van Colruyt.

 

De drie bedrijven bekeken samen 3.300 producten, waarbij Delhaize met 1.500 producten koploper is in het initiatief. “We konden zo het totale suikerverbruik voor onze merken met 256 ton verlagen”, zegt Tim Lammens, een arts die bij de supermarktketen verantwoordelijk is voor de voedselkwaliteit aan HLN. “Alleen al uit onze frisdranken hebben we in vergelijking met 2012 130 ton suiker gehaald. Vergeleken met 2016 ging er vorig jaar liefst 50 ton suiker minder in onze ontbijtgranen.”

 

Dat een product met een nieuw recept niet altijd aanslaat, hebben ze bij Carrefour aan den lijve ondervonden. “In onze patisserie-afdeling hebben we een paar keer een herwerkt recept uit productie moeten halen omdat het niet verkocht. Nochtans zetten we onze vernieuwde producten pas in de rekken als ze groen licht hebben gekregen van onze smaakpanels”, aldus woordvoerder Baptiste Van Outryve.

 

Weinig effect volgens deskundigen

Voedingsdeskundigen stellen wel dat die kleine dalingen uiteindelijk weinig effect hebben op de suikerinname van de consument. “Eerlijk gezegd, als ik het lees, denk ik meer aan een marketingstunt dan aan een vooruitgang op het vlak van volksgezondheid”, zegt voedingsdeskundige Patrick Mullie aan VRT Nws. “De consument krijgt ongeveer 100 gram suiker per dag binnen. Min 5%, dat is dan 95 gram. Dat blijft enorm veel.”

 

Volgens hem is de enige oplossing om minder suiker, vet en zout binnen te krijgen, gewoon minder producten kopen waar dat de hoofdingrediënten in zijn. “Betekenisvol voor je gezondheid, én voor je portemonnee.” Hij pleit ook voor meer actie van de overheid, die snacks en frisdranken duurder moet maken.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail