RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lagere omzet, hogere winst voor Ahold Delhaize

icon
Food8 augustus, 2018

Terwijl de omzet van Ahold Delhaize onder druk staat in de Verenigde Staten, bevestigt Delhaize in België de positieve trend die in het eerste kwartaal werd ingezet, met dank aan de tovergroentjes. Online ligt de groep op koers.

 

Marktaandeelwinst voor Delhaize

De fusiegroep realiseerde in het tweede kwartaal een omzet van 15,5 miljard euro, een daling met 3,7% die deels is toe te schrijven aan wisselkoerseffecten en de timing van Pasen. Bij gelijke wisselkoersen was er een lichte stijging met 0,9%. De winst ging vooruit van 355 naar 410 miljoen euro.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De groep kan niet verhullen dat de concurrentie op de Amerikaanse markt stevig is: Hannaford en Food Lion hielden goed stand, maar de andere formules stonden onder druk. Voor Stop & Shop, het belangrijkste uithangbord van Ahold Delhaize in de Verenigde Staten, komt er een nieuw winkelconcept later dit jaar. Daarmee antwoordt de retailer al gedeeltelijk op de scherpe kritiek die beurshuis Berenberg gisteren formuleerde: volgens deze analisten moet de groep dringend 1,6 miljard dollar investeren om zijn concurrentiepositie te verbeteren.

 

Het goede nieuws kwam vooral uit Europa: in België bevestigt Delhaize de ommekeer die tijdens de eerste drie maanden al was ingezet. De omzet steeg met 1,9% naar 1,3 miljard euro, de onderliggende bedrijfswinst ging met 6,8% omhoog naar 35 miljoen euro en de winstmarge verbeterde van 2,6% naar 2,7%. De keten wint ook weer marktaandeel. De nieuwe strategie van CEO Xavier Piesvaux werpt dus vruchten af, vooral de campagne met de tovergroentjes heeft haar effect niet gemist. In Nederland ging de omzet met 3% vooruit tot 3,5 miljard euro. De onderliggende operationele winst steeg met 6,8%, de marge bedroeg 5,3% en verbeterde bij bol.com.

 

Online groei

Frans Muller, die voor het eerst de kwartaalcijfers mocht presenteren, kondigde geen koerswijzigingen aan: de strategische accenten liggen in de lijn van zijn voorganger. In alle markten blijft Ahold Delhaize sterk inzetten op gezondheid en gemak, met initiatieven als de online tool ‘My Nutritional Value’ waarmee klanten van Albert Heijn inzicht krijgen in de voedingswaarde van de producten die ze kopen.

 

Ook zit de groep op koers om de online doelstelling van 5 miljard euro omzet in 2020 te halen. De onlineverkoop steeg met 23%. In de VS moet de lancering van Peapod Digital Labs het innovatieritme versnellen. In Nederland steeg de onlineomzet met 23,2%, van 459 miljoen naar 592 miljoen euro. Bij bol.com zijn partners al goed voor 40% van de omzet. In België hinkt online nog wat achterop: de omzet steeg met 28,8% van 9 naar 12 miljoen euro.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail