RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Jef Colruyt en Pierre-Olivier Beckers boerden goed in 2012

icon
Algemeen2 april, 2013

Jef Colruyt “onderschat”

Het is de eerste keer dat de Halse discounter het individuele salaris van zijn topman publiceert. Tot nu toe was het altijd gissen en vissen, omdat Colruyt de verloning van de hele top samen publiceerde, maar de wet van 10 april 2010 laat dit niet langer toe.

 

Nu blijkt dus dat Jef Colruyt alles samen 2,54 miljoen euro heeft verdiend in 2012: 1,14 miljoen euro als CEO (vast salaris + bonus) en nog eens 1,4 miljoen als voorzitter van de raad van bestuur (vergoeding + winstdeelname). In het salarisoverzicht van vorig jaar had De Tijd zijn vergoeding over 2011 geraamd op 1,55 miljoen euro, “maar dat was dus duidelijk een onderschatting”, moet de krant nu toegeven.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Met die 2,54 miljoen euro verdiende Jef Colruyt wel nog altijd 1,31 miljoen euro minder dan Pierre-Olivier Beckers: de Delhaize-topman verdiende vorig jaar 3,01 miljoen euro (+4,2%) en is daarmee de op drie na best betaalde topmanager uit de Bel20.

 

“Geen grootverdieners”

De CEO van een groot Belgisch beursgenoteerd bedrijf verdiende in 2012 gemiddeld 1,96 miljoen euro. Dat is ruim 10% minder dan in 2011 (vorig jaar was er ook al een daling met 5%): vooral de bonussen gingen er flink op achteruit. 

 

AB InBev-topman Carlos Brito, die in 2011 een minder goed jaar kende en de leiding in dit prestigeklassement moest afgeven, is nu opnieuw de best betaalde topmanager van een Bel20’er: hij verdiende 3,92 miljoen euro, een stijging met liefst 57,4%.

 

Toch zijn de toplui van de Bel20, met een gemiddelde van net geen twee miljoen euro, Europees gezien geen grootverdieners. Het gemiddelde salaris van de CEO’s van de grote Duitse beursgenoteerde bedrijven bedroeg vorig jaar liefst 5,3 miljoen. De absolute topverdiener daar was Martin Winterkorn, CEO van Volkswagen, met een slordige 14,5 miljoen euro. Een flink belegde boterham dus…

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail