RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Marges verbeteren bij Ahold Delhaize

icon
Food27 februari, 2019

De online-activiteiten zetten een sterke prestatie neer bij Ahold Delhaize, maar ook de Belgische, Nederlandse én Amerikaanse supermarkten doen het goed. De groep heeft de fusie nu verteerd en is klaar voor de toekomst, zegt topman Frans Muller.

 

Online groei op schema

Dat de omzetcijfers voor het vierde kwartaal én het volledige jaar 2018 een mooie groei vertoonden, had de retailer al eind januari gepubliceerd, vandaag maakte Ahold Delhaize de gedetailleerde resultaten bekend. Die ogen degelijk: de onderliggende operationele marge steeg van 3,9 naar 4,1%. Sterk presteerde de groep in de Verenigde Staten, waar de marge van 4,0 naar 4,2% steeg terwijl ook het marktaandeel licht verbeterde. In Nederland steeg de marge zelfs naar 5%, al staat het marktaandeel van Albert Heijn er licht onder druk. In België leidt de nieuwe strategie tot een omzetstijging en een margeverbetering van 2,2 naar 2,8%.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De onlineomzet bereikte 3,5 miljard euro, een groei met 24,8% bij constante wisselkoersen, en ligt stevig op schema om te verdubbelen tot ongeveer 7 miljard euro in 2021, zegt Muller. Bol.com zette zijn sterke groei voort en realiseerde 2,1 miljard euro omzet met positieve EBITDA-marges.

 

De CEO toont zich dan ook tevreden: “In 2018 hebben we het integratieproces van de fusie afgerond en de synergieën bereikt die we beloofden. Tegelijkertijd hebben we onze sterke bedrijfsprestaties voortgezet, terwijl we hebben geïnvesteerd in het voldoen aan de behoeften van onze klanten in een snel veranderende industrie. Vandaag is Ahold Delhaize klaar voor de toekomst, met een zeer solide financieel profiel en de juiste structuur om onze merken verder te laten groeien, zowel in de winkels als online.” In 2019 verwacht de fusiegroep nog eens 540 miljoen euro aan kosten te besparen en een verdere verbetering van de resultaten te realiseren.  

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Food18 september, 2026
    Picnic breidt maaltijdservice uit naar Duitsland

    Onlinesupermarkt Picnic lanceert in 2027 zijn bereide maaltijdendienst ook op de Duitse markt, na een test in Nederland. Ook het getrouwheidsprogramma Picnic Family trekt naar Duitsland.

  • icon
    Food18 september, 2026
    [Filet Pur] De mist in

    Teken des tijds: in de verleidingsstrategieën van onze supermarktketens halen pastinaken en paprika’s het steeds vaker op sauvignon blanc of syrah. Maar waar komt die penetrante zweetgeur in de rayons toch vandaan? Filet Pur trekt op onderzoek.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail