RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lidl rolt loyalty-app uit in Duitsland

icon
Food2 mei, 2019

Discounter Lidl lanceert deze week de app-gebaseerde getrouwheidskaart Lidl Plus ook in Duitsland. In een eerste fase kunnen klanten in Berlijn en Brandenburg de ‘voordeel-app’ gebruiken. Het getrouwheidsprogramma werd eerder al in vier andere Europese landen geïntroduceerd.

 

Virtuele klantenkaart

Lidl Plus is momenteel reeds in gebruik in Denemarken, Oostenrijk, Polen en Spanje. Nu komt daar ook Duitsland bij. Na een eenmalige registratie ontvangen klanten een virtuele bonuskaart op hun smartphone, die moet worden gescand bij het afrekenen aan de kassa. Eventuele kortingsbonnen worden automatisch in rekening gebracht en bij het overschrijden van bepaalde bestedingsdrempels ontvangt de klant virtuele tegoedbonnen voor een volgend winkelbezoek of gratis producten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Wie zich registreert, ontvangt een welkomstkorting van 5 euro, die kan worden ingewisseld bij een besteding van minimum 25 euro. Lidl belooft ook extra ‘partnervoordelen’. In de praktijk gaat het vaak om kortingen op tickets, bijvoorbeeld voor het Berlijnse Aqua Dom & Sea Life of voor het wassenbeeldenmuseum Madame Tussauds.

 

Wifi

Het Lidl-plus programma zit op dit moment nog in een testfase in Duitsland. Het systeem wordt eerst uitgerold in de vestigingen in Berlijn en Brandenburg. Een van de vereisten om het goed te laten werken, is een performante mobiele internetverbinding in de winkelpunten van de discounter en daar wringt momenteel het schoentje: in veel winkels is er nog een matige tot slechte ontvangst.

 

De supermarktketen heeft dan ook besloten om alle vestigingen uit te rusten met wifi. Duitsland telt meer dan 3000 Lidl-filialen en het zal dus een zekere tijd duren om de installatie van de netwerken te voltooien. De verwachting is dan ook dat Lidl Plus stap voor stap uitgerold zal worden in heel Duitsland. Of en wanneer de app ook naar de Benelux zal komen, is nog niet bekend. 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail