RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

In 5 jaar tijd dubbel zoveel Belgische brouwers

icon
Food23 mei, 2019

België Bierland? Meer dan ooit! In vijf jaar tijd is het aantal bierproducenten bijna verdubbeld. Het aantal bierfirma’s ‑ bedrijfjes die niet over een eigen brouwinstallatie beschikken ‑ is zelfs ruim verdubbeld. Santé!

 

Groeiende export

In 2018 telde België 303 brouwerijen, dat is 17% meer dan het jaar ervoor. In vergelijking met 2014 (toen 168) gaat het bijna om een verdubbeling, blijkt uit cijfers van de bierfederatie Zythos.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Ook het aantal bierfirma’s (bedrijfjes die bierrecepten ontwikkelen, maar het bier laten produceren door externe brouwerijen) zit in de lift: vorig jaar telde België er daar 217 van, een kwart meer (26%) dan in 2017 en ruim twee keer zoveel als de 99 van in 2014. “Bijna elke bierfirma wil op termijn zijn eigen brouwerij”, zegt Zythos-voorzitter Freddy Van Daele in De Tijd. “In de afgelopen drie jaar hebben vijftig bierfirma’s hun eigen brouwerij in gebruik genomen.”

 

Meer bierbrouwers, dat betekent ook meer bier: tussen 2012 en 2017 steeg de Belgische bierproductie met 17% naar 23,36 miljoen hectoliter, zo blijkt dan weer uit cijfers van de federatie van Belgische bierbrouwers. Maar dat betekent nog niet dat de Belg meer bier drinkt. Integendeel zelfs, al wordt de dalende binnenlandse consumptie wel ruim gecompenseerd door de groeiende export.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail