RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Autoverkoop eerste halfjaar een "heel klein beetje" gestegen

icon
Algemeen2 juli, 2013

Min tien procent in juni

De voorbije junimaand werden in ons land alles samen 43.158 nieuwe personenwagens in het verkeer gebracht. Daarmee ligt het cijfer van juni 2013 zowat 9,4% lager dan dat van juni 2012. De samengetelde cijfers voor de eerste jaarhelft tonen wel een toename van het aantal inschrijvingen: +1,7% tot alles samen 289.873 stuks.

 

“De automarkt handhaaft zich op het niveau van 2012. Gezien het aanhoudend zwakke economische klimaat, kan dat geen verwondering wekken. Een stabiele markt is bovendien wat Febiac begin dit jaar al had aangekondigd in haar verwachtingen voor 2013″, zegt woordvoerder Joost Kaesemans.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Dacia en Hyundai top

Volkswagen, Renault en Peugeot blijven de populairste automerken in ons land, al valt wel op dat van die drie enkel VW het voorbije half jaar nog wat groei wist op te tekenen (+2,97%). Het Franse duo moest over die zes maanden inleveren: Renault -2,42% en Peugeot -1,72%. Het nummer 4, het ook al Franse Citroën, moet zelfs 8,91% inboeten.

 

De grootste winnaar, zowel in procenten als in absolute aantallen, is het Roemeense Dacia. Het lowcost-broertje van Renault ging er het voorbije halfjaar liefst 45,75% op vooruit en verkocht 9.869 auto’s, net geen 3.100 meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Daarmee rukt het al op naar de 13e plaats in de rangschikking van populairste modellen.

 

Ook het Zuid-Koreaanse Hyundai blijft sterk presteren: 11.152 stuks verkocht, zijnde +34,31%. Hyundai verstevigt daarmee zijn tiende plaats in de hitparade. Binnen die top-10 gaan overigens ook de Duitse luxemerken BMW (+7,98%, op de zesde plek) en Mercedes (+18,72%, op de negende plek) vooruit. Opel (-8,86%), Audi (-6,51%) en Ford (-16,16%) boeren dan weer achteruit.

 

Andere categorieën “sputteren”

De autoverkoop mag zich dan nog enigszins uit de slag trekken, de andere categorieën op wielen hebben het moeilijk tot zeer lastig. De markt van lichte bedrijfsvoertuigen handhaaft zich nog min of meer op het niveau van verleden jaar: -4,7% voor de maand juni en +1,1% voor de eerste zes maanden van het jaar. 

 

De distributietrucks tot 16 ton verliezen de afgelopen maand 11,1% en de halfjaarcijfers liggen zelfs  17,8% lager dan een jaar geleden. De trucks van meer dan 16 ton zien een daling in juni van 25,4% en een gecumuleerd verlies van 22,3%. Ook de motorverkoop sputtert: de eerste jaarhelft komt uit op 13.533 nieuwe motorfietsen, 11,2% minder dan een jaar geleden.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Action van start in Slovenië

    Vrijdag opende de Nederlandse non-fooddiscounter Action zijn eerste winkel in Slovenië. Dat is intussen al de zestiende markt voor de snel groeiende retailer. Straks volgt ook Bulgarije.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Amazon Benelux zoekt nieuw hoofd na vertrek Eva Faict

    Eva Faict vertrekt na elf jaar bij Amazon. De countrymanager voor België en Nederland, die mee aan de wieg stond van Amazon.com.be, kiest voor een nieuwe functie buiten het e-commercebedrijf.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail