RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Johan Van Geyte
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Gamma’s Bompi viert twintigste verjaardag

icon
Doe-Het-Zelf/Tuin9 september, 2013

Al 450 Bompi-spotjes

De reclame startte twintig jaar geleden als experiment: Gamma had enkele komieken gevraagd om een spotje te bedenken. Luc Wyns haalde daarbij zijn inspiratie bij de televisiefamilie Backeljau, waar hij de grootmoeder verving door Bompi.

Vandaag gaat het typetje Bompi nog steeds mee. Al gebeurde dat met een kleine onderbreking: Gamma besloot na enkele jaren te stoppen met de reeks, maar kwam na amper zes maanden al op zijn beslissing terug.

Gemiddeld is Wyns nu twee dagen per week bezig met Gamma en Bompi. De komiek zette al typetje al 450 keer in voor een spotje voor de doe-het-zelfketen.


“Onlosmakelijk verbonden met Gamma”

Om die twintig jaar te vieren, huurde Gamma zondag het pretpark Plopsaland in De Panne af voor zijn klanten. Zij konden kaarten kopen tegen 10 euro per stuk, waar die normaal 32 euro kosten. Naast de klassieke aanbiedingen in het park konden ze aan een reeks speciale Gamma-activiteiten deelnemen. Zo was er een optreden van K3.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Het feest in Plopsaland was overigens de kers op de taart van een heel jaar Bompi-activiteiten. Die omvatten onder meer een rondrijdende Bompi-bus, een Bompi-spel voor  tablets en Bompi-aanbiedingen doorheen het jaar.

Algemeen directeur Rudi Petit-Jean van Gamma was erg tevreden op het grote Bompi-feest: “Bompi is onlosmakelijk verbonden met Gamma. Van ons mag Bompi er nog eens 20 jaar bij doen. Zeker als je kijkt dat we hier vandaag met 13.000 mensen bijeen zijn om zijn verjaardag te vieren.”

Meer over... Doe-Het-Zelf/Tuin
Zie meer
  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin18 september, 2026
    Van Marcke verkoopt winkels om schuldenberg terug te dringen

    Van Marcke verkoopt winkelvastgoed en krimpt zijn netwerk om cash vrij te maken. De badkamer- en verwarmingsspecialist torst een nettoschuld van 188 miljoen euro en leed vorig jaar opnieuw verlies.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin8 september, 2026
    Hornbach verrast met aanhoudende straffe groei

    Bij Hornbach klom in het voorbije kwartaal zowel de omzet als de winst stevig. De bouwmarktgroep groeit duidelijk sneller dan de doe-het-zelfmarkt, maar houdt ondanks die sterke prestaties vast aan zijn jaarprognose.

  • icon
    Doe-Het-Zelf/Tuin4 september, 2026
    Na Colruyt trekt ook Brico Planit naar Makro-site in Deurne

    Er komt schot in de heractivering van de voormalige Makro-site in Deurne. Na de aankondiging dat Colruyt Professionals er opent op 16 september, zegt Brico Planit te mikken op begin 2027. De keten neemt er ook de bestaande drive-in in gebruik.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail