RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour klopt opnieuw verwachtingen, mede dankzij België

icon
Food28 juli, 2020

Geholpen door sterke groeicijfers in België, Spanje en Brazilië heeft Carrefour de eerste jaarhelft afgesloten met beter dan verwachte resultaten. De groep zet nog sterker in op kostenbesparing om de winstgevendheid te verhogen.

 

Sterke groei voor e-commerce

In het tweede kwartaal van het jaar – en dus in volle coronacrisis – wist Carrefour de vergelijkbare omzet met 6,3% te doen stijgen: de bruto-omzet bedroeg 18,71 miljard euro. Vooral in mei en juni presteerde de groep sterk. Opmerkelijke groeicijfers noteert de retailer in België: +15,9% naar 1,19 miljard euro. Carrefour kon optimaal profiteren van het feit dat de grenzen met buurlanden gesloten bleven, waardoor Belgen hun boodschappen niet over de grens konden doen. Het marktaandeel steeg en de prijsinvesteringen loonden.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In Europa deed ook Spanje het goed (+9,8%), maar Italië (-7,4%), Polen (-4,2%) en Roemenië (-2,2%) boerden achteruit, onder andere omdat de groep in die landen veel winkels heeft in winkelcentra, die langer gesloten bleven.

 

Op de Franse thuismarkt is het beeld gemengd: net als in het eerste kwartaal moesten de hypermarkten terrein prijsgeven (-3,6%) omdat consumenten dichter bij huis winkelden. De cijfers verbeterden wel sinds half mei. Supermarkten (+4,3%) en vooral gemakswinkels (+11,4%) deden het veel beter. In heel Europa verbeterde bovendien de winstgevendheid. Ook in Latijns-Amerika noteert de retailer groei met dubbele cijfers. In Azië (Taiwan) daalde de omzet licht, maar steeg de winstgevendheid wel. Opmerkelijk is ook de sterke groei van e-commerce in voeding: die bedroeg meer dan 100%.

 

Samenaankoop loont

De groep lette goed op de kosten en wist meer dan 480 miljoen euro te besparen in de eerste helft van het jaar. Dat is onder andere te danken aan een betere samenwerking tussen de landen op het vlak van inkoop, en ook aan de inkoopallianties met Tesco en Système U. Ook vereenvoudigt het bedrijf zijn organisatiestructuur. Door die goede prestatie voelt Carrefour zich gesterkt om de ambities van zijn kostenbesparingsplan nog aan te scherpen: de lat wordt verhoogd van 2,8 miljard naar 3 miljard euro tegen eind dit jaar.

 

Voor topman Alexandre Bompard bewijzen deze cijfers in volle crisistijd de relevantie van de multiformat- en omnichannelstrategie van Carrefour, na drie jaar van verandering. Hij ziet er ook een aanmoediging in om de milieu-engagementen nog te verhogen en nog dichter bij de klanten te staan.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail