RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Uncle Ben’s wordt Ben’s Original

icon
Food23 september, 2020

De rijst van Uncle Ben’s gaat voortaan door het leven als Ben’s Original. De naamsverandering komt er na kritiek op de mascotte van het merk in het kader van de Black Lives Matter-beweging.

 

Racistische ondertoon

“De afgelopen weken hebben we geluisterd naar duizenden consumenten, onze eigen medewerkers en andere belanghebbenden uit de hele wereld. We begrijpen de ongelijkheden die werden geassocieerd met de naam en het gezicht van het merk Uncle Ben’s en zoals we in juni hebben aangekondigd, engageren we ons voor verandering”, zegt eigenaar Mars in een persverklaring.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Uncle Ben’s kwam samen met andere merken onder vuur te liggen, omdat de naam dateert uit een periode van rassenongelijkheid in de VS en een racistische ondertoon zou hebben. De benaming ‘Uncle’ werd in het begin van vorige eeuw namelijk door blanken gebruikt voor zwarte mannen, om ze geen ‘meneer’ te hoeven noemen.

 

Geen gezicht meer

Ook de beeltenis van ‘ome Ben’ op de verpakking is omstreden: hoewel hij een succesvolle rijstboer in het zuiden van de VS moest symboliseren, werd de man geschetst naar een ober in het restaurant waar de oprichters van het merk het idee bedachten. In juni reageerde houdstermaatschappij Mars dat het bedrijf op zoek zou gaan naar een alternatief, in overleg met betrokkenen.

Nu verdwijnt het gezicht van de verpakkingen en krijgt het merk de naam Ben’s Original. De nieuwe verpakkingen zullen vanaf 2021 hun weg vinden naar de winkelrekken. Ben’s Original belooft bovendien om een nieuwe merkmissie uit te dragen, namelijk “iedereen een plaats aan de tafel bieden”. Dat doet het bedrijf onder meer met programma’s voor onderbedeelde gemeenschappen. Een eerste partnership in dit verband is een samenwerking met National Urban League in de VS, om zwarte aspirant-koks te ondersteunen door middel van studiebeurzen.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail