RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Hoe Lotus zich verslikte in een Biscoff speculoosje

icon
Food2 november, 2020

Om een wereldmerk te worden, vervangt Lotus de benaming speculoos door het internationalere Biscoff. Een beslissing die het bedrijf na een kleine mediastorm snel moest nuanceren…

 

“Naam verdwijnt niet helemaal”

Een terloopse mededeling van topman Jan Boone van Lotus Bakeries in de weekendeditie van De Tijd ging zaterdag algauw een eigen leven leiden op sociale en andere media. De CEO kondigde erg ambitieuze plannen aan: Lotus moet één van de grootste merken ter wereld worden, en om dat waar te maken, moet de oorspronkelijke benaming speculoos plaats maken voor het Amerikaanse merk Biscoff, dat verwijst naar ‘biscuit with coffee’.
 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

“De droom is om van Biscoff een global brand te maken, een van de grootste merken ter wereld. Als het koekje in de hele wereld Biscoff heet, maken we dat statement. En heel de speculoosdiscussie is dan ook beslecht,” aldus Boone, die immers geen verwarring wil met de Nederlandse en Hasseltse speculaas, een meer kruidige koek die weinig uitstaans heeft met het gekarameliseerde koekje van Lotus.
 

Maar dat was buiten de Vlaamse consument gerekend: op sociale media werden de hashtags #biscoff en #jesuisspeculoos meteen trending. Het noopte Jan Boone tot een rechtzetting. “Dat er zo emotioneel zou worden gereageerd, hadden we niet verwacht, maar ik zie het als een compliment,” zegt hij aan HLN. “Mensen voelen zich verbonden met ons merk. Ik hoop dat ze net zoals wij fier worden op het feit dat een Vlaams bedrijf nu echt een ‘global brand’ heeft gemaakt.” Hij benadrukt dat de naam speculoos niet helemaal van de verpakking verdwijnt: onder het Biscoff-logo komt de slagzin ‘the original speculoos’. “Dat is maanden geleden al beslist. Het laatste wat we willen doen, is onze ‘roots’ verloochenen,” aldus de topman.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Carrefour lanceert vierde editie Scanmania: een kilo goud te winnen

    Nog tot en met 28 oktober loopt bij Carrefour België opnieuw de groots opgezette activeringscampagne Scanmania. Dat betekent niet alleen flink wat kortingen en duizenden gratis producten maar ook de kans om een goudstaaf te winnen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Aldi past folder aan na klacht prinses Delphine: “reproductie is geen kunst”

    De aankondiging van Aldi, dat klanten zaterdag in de Belgische winkels een “exclusief werk” van prinses Delphine van Saksen-Coburg kunnen kopen voor 24,99 euro, is op de online folder aangepast: het gaat om een reproductie, geen kunstwerk.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail