RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize heeft nog groeiambitie in Luxemburg

icon
Food4 november, 2020

Delhaize heeft plannen om in 2021 vier nieuwe winkels te openen in het Groothertogdom Luxemburg. De supermarktketen zet er vooral in op proximiteit: elke Luxemburger moet een Delhaize-winkel hebben op vijf tot tien minuten afstand.

 

Naar de kleine dorpen

Delhaize, nu al de nummer twee, ziet nog groeipotentieel in het Groothertogdom Luxemburg. Vandaag heeft de supermarktgroep er 55 verkooppunten en 1.100 werknemers, net iets minder dan marktleider Cactus met zijn zowat 60 vestigingen. In 2021 moeten dat er echter al zeker 59 worden: vier openingen staan concreet op de planning.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

In juni 2021 opent een nieuwe supermarkt in Capellen, tegen het einde van het jaar nog een in Hamm. De keten wil in Luxemburg echter vooral het proximiteitsnetwerk verdichten, met lokale franchisewinkels die steeds vaker de kruidenierswinkels in meer afgelegen gebieden vervangen. Zo opent in het voorjaar van 2021 nog een Proxy-vestiging in Gasperich en wordt een andere Delhaize Proxy later bekend gemaakt.

 

Winkels vernieuwen

“Het is belangrijk voor ons om in kleine dorpen aanwezig te zijn”, zegt country manager Dirk Kirschvink in een interview met Paperjam. “Het is onze ambitie dat een Delhaize-winkel voor iedereen binnen de 5 tot 10 minuten bereikbaar is.” De voorbije jaren opende Delhaize al supermarkten in quasi elk nieuw groot vastgoedproject in de Luxemburgse steden.

Toch mikt Delhaize niet op het marktleiderschap in Luxemburg. De formule wil er zich naar eigen zeggen eerst op de (veranderende) consumenteneisen focussen: shoppers verwachten vandaag meer service. Zo installeerde de keten bedieningstogen voor vlees, kaas, charcuterie en kant-en-klaarmaaltijden in de winkels in Bertrange en Alzingen, terwijl ook click & collect en een digitale klantenkaart in de komende maanden op de Luxemburgse markt worden gelanceerd. “Elk jaar willen we tussen de drie en vijf winkels vernieuwen, zowel geïntegreerd als geaffilieerd”, klinkt het.
 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food23 september, 2026
    Carrefour lanceert vierde editie Scanmania: een kilo goud te winnen

    Nog tot en met 28 oktober loopt bij Carrefour België opnieuw de groots opgezette activeringscampagne Scanmania. Dat betekent niet alleen flink wat kortingen en duizenden gratis producten maar ook de kans om een goudstaaf te winnen.

  • icon
    Food23 september, 2026
    Aldi past folder aan na klacht prinses Delphine: “reproductie is geen kunst”

    De aankondiging van Aldi, dat klanten zaterdag in de Belgische winkels een “exclusief werk” van prinses Delphine van Saksen-Coburg kunnen kopen voor 24,99 euro, is op de online folder aangepast: het gaat om een reproductie, geen kunstwerk.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail