RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Registratie gratis nieuwsbrief
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Karin Bosteels
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

La Redoute Benelux al vier dagen plat door staking

icon
Mode25 maart, 2011

De logistieke site van postorderbedrijf La Redoute in Dottenijs, een deelgemeente van Moeskroen, ligt al vier dagen plat door een staking. In de site verdwijnen binnenkort 94 banen en de onderhandelingen over een afvloeiingsplan schieten volgens de socialistische vakbond SETca maar niet op.

“Oorlogsmachine”

Minstens tot maandag zal er een stakingspiket staan in Dottenijs. Die dag gaan vakbonden en directie in het kader van de wet Renault opnieuw rond de tafel zitten. Dat gebeurt begin van de namiddag in Moeskroen. De vergadering start alvast onder een slecht gesternte, na uitspraken eerder deze week van regionaal vakbondssecretaris Jean Peeters die ermee gedreigd heeft zijn “oorlogsmachine op gang te brengen” als de directie zich niet inschikkelijker opstelt. De directie van haar kant verkiest de nodige tijd uit te trekken Bij de vakbond klinkt het echter dat de bereidheid om actie te voeren zeer groot is.

“Gedegouteerd”

Dat de vakbond de toon verhardt en de druk opvoert, is mee een gevolg van de krachtmeting dinsdagochtend op de administratieve zetel van la Redoute Benelux in Estaimpuis. Toen een stakingspiket de toegang tot het bedrijf verhinderde, stuurde de directie een deurwaarder om de actie meteen te breken. Tot groot ongenoegen van het personeel: “De werknemers zijn geschandaliseerd en gedegouteerd”, reageerde vakbondsvrouw Rita Liebens van SETca. “Binnen drie weken gaat de site van Dottenijs dicht en de mensen mogen niet eens actie voeren of zich laten horen in Estaimpuis. Ze voelen zich steeds minder gerespecteerd door de directie die advocaten, deurwaarders en veiligheidsagenten inschakelt.”

Voor alle duidelijkheid: de logistieke site van La Redoute in Dottenijs mag dan al dichtgaan, de administratieve zetel voor de Benelux blijft wel degelijk in Estaimpuis.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode18 september, 2026
    [In Beeld] The Fashion Store is halverwege na opening in Boortmeerbeek

    The Fashion Store heeft in Boortmeerbeek zijn 25ste winkel geopend. De multimerkenketen zet zo een symbolisch belangrijke stap richting haar ambitie om uit te groeien tot vijftig vestigingen in Vlaanderen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Torfs doet Nederlandse overname na recordjaar

    Schoenen Torfs verwerft een meerderheidsbelang in het Nederlandse online fashionplatform The Little Green Bag. Met de overname wil de Belgische schoenenretailer een groep van complementaire modemerken uitbouwen en The Little Green Bag naar België brengen.

  • icon
    Mode17 september, 2026
    Eigenaar van Gigue neemt ook modemerk Jeff over

    De West-Vlaamse ondernemer Lieven Vandaele heeft het Brusselse damesmodemerk Jeff overgenomen. Na de eerdere overname van Gigue bouwt hij zo verder aan een Belgische modegroep. Voor Jeff staan onder meer eigen winkels en meer samenwerking achter de schermen op de agenda.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail