RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lege winkelrekken in Verenigd Koninkrijk door CO2-tekort

icon
Food20 september, 2021

Na de bevoorradingsproblemen door de coronapandemie en de Brexit, speelt nu een tekort aan CO2 de Britse voedingswinkels parten. Het gas kent immers enkele belangrijke toepassingen in de voedingsindustrie.

 

Belangrijk bijproduct

Door het CO2-tekort dreigen de voedingswinkels zonder diepvriesproducten en vlees te vallen. Websuper Ocado kondigde voor het weekend al aan om te stoppen met de levering van diepvriesproducten.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

CO2 is een bijproduct van de meststoffenindustrie. Het gas wordt onder meer gebruikt voor het koelen van voedingswaren (droogijs) en in verpakkingen van etenswaren om de houdbaarheid te verlengen. Verder dient het ook als verdovingsmiddel in slachthuizen.

 

Maar de meststoffenfabrikanten zijn zwaar getroffen door de torenhoge gasprijs, hun belangrijkste grondstof om ammonniak te produceren. Afgelopen week kondigde het Noorse Yara, goed voor ongeveer een derde van de wereldwijde productie van ammoniak, aan de productie met 40% terug te schroeven om zijn marges te vrijwaren. Ook branchegenoot CF Industries sloot al een fabriek omwille van de stijgende gasprijs.

 

Chaos neemt toe

Voor de Britse supermarkten is het CO2-tekort een nieuwe zware tegenvaller. Het Verenigd Koninkrijk kampt al met bevoorradingsproblemen door de pandemie en de Brexit. Zo is er onder andere een nijpend tekort aan vrachtwagenchauffeurs.

 

Het CO2-tekort lijkt zich vooralsnog enkel te manifesteren in het Verenigd Koninkrijk. Bart Buysse, topman van Fevia, zegt in De Tijd “tot nu toe geen signalen te hebben opgevangen over tekorten.”

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail