RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Carrefour: sterk in Frankrijk, zwak in België

icon
Food20 oktober, 2021

Op de Franse thuismarkt heeft Carrefour een vrij sterk derde kwartaal neergezet, maar in andere Europese landen – en met name in België – vallen de cijfers wat tegen. Dat komt wel deels door een erg moeilijke vergelijkingsbasis.

 

Marktaandeelwinst in Frankrijk

Na de uitzonderlijke omzetstijgingen tijdens het coronajaar 2020 worden foodretailers dit jaar met de beide voeten op de grond gezet. Consumenten komen weer buiten, de consumptie normaliseert, supermarkten zien hun coronabonus verdampen. Dat geldt ook voor Carrefour: in het derde kwartaal van dit jaar rapporteert de retailer een vergelijkbare omzetstijging van 0,8% tot 20,468 miljard euro. Dat is al bij al nog licht boven de analistenverwachtingen.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

In Frankrijk kon de retailer marktaandeel winnen. De hypermarkten hadden dan wel te lijden onder de invoering van het Covid Safe Ticket voor grote winkelcentra, maar de supermarkten, buurtwinkels en onlineverkopen gingen erop vooruit. Roemenië deed het goed (+5,8%) en ook in Polen (+0,9%) en Italië (+0,8%) zag de groep een lichte vergelijkbare omzetstijging. In Spanje daalde de vergelijkbare omzet met 2,3% ondanks marktaandeelwinst.

 

België boert achteruit

In België boerde Carrefour flink achteruit: de kwartaalomzet daalde met 5,4% tot 1,01 miljard euro. Die daling is volgens de retailer te wijten aan de toegenomen prijsdruk in de markt, maar ook aan de moeilijke vergelijkingsbasis: vorig jaar bleven de meeste mensen tijdens de zomer in het land als gevolg van de reisbeperkingen, waardoor de plaatselijke winkels meer verkochten. Vergeleken met de omzet in 2019 was de verkoop eerder stabiel. Ook in het tweede kwartaal moest Carrefour in België al een forse omzetdaling slikken als gevolg van die lastige vergelijkingsbasis.

 

In Latijns-Amerika en Azië (Taiwan) oogt het plaatje rooskleuriger. Daarnaast ziet de retailer opnieuw sterke groei in e-commerce, waar de foodomzet met 19% steeg – en zelfs met 100% over de afgelopen twee jaar. Carrefour zet intussen zijn transformatieplan verder: in Italië draagt de retailer dit jaar meer dan vijftig winkels over aan zelfstandige franchisenemers en in het eerste kwartaal van volgend jaar volgen er nog eens 25. In Frankrijk gaf de groep 10 hypermarkten en 44 supermarkten in franchise. Vanaf maart 2022 volgen er nog eens 10 hypermarkten en 27 supermarkten.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail