RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Delhaize vervolledigt winkelnetwerk in Luxemburg

icon
Food29 november, 2021

Delhaize zet zijn expansie in het Groothertogdom Luxemburg verder: na de opening van een nieuwe winkel in het kanton Capellen begin deze maand, voorziet de retailer nog twee bijkomende vestigingen in 2022.

 

“Pleasure food shopping”

De nieuwste Delhaize supermarkt, die begin november de deuren opende in Capellen, focust zich vooral op gemak, inspiratie en innovatie. “Heel wat studies tonen aan dat het hypermarktformaat het lastig heeft”, zegt Cédric Gonnet, country manager van Delhaize Luxemburg, aan Paperjam. “Klanten willen nabijheid en wij positioneren ons op ‘pleasure’ food shopping in plaats van het obligate karwei.”

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

De concurrentie in de streek is niet min met de aanwezigheid van Cactus, Pall Food Market, Match en Aldi en daar komt Lidl in de zomer nog bij. “Wij hebben een aanbod dat verschilt van dat van onze concurrenten, met onze drie eigen merken die alle segmenten en verschillende productniches bestrijken”, verzekert de manager.

 

Fysieke speler

Met 57 verkooppunten in Luxemburg zet Delhaize zijn strategie voort om aanwezig te zijn binnen een straal van vijf tot tien minuten rijden van de belangrijkste bevolkingscentra van het land. “Er zijn nog drie of vier potentiële winkels over, maar wij houden de ontwikkelingen in het land in het oog, zowel op vlak van demografie als wat betreft de infrastructuur.”

 

Twee van die ‘blinde vlekken’ worden binnenkort al ingevuld: in april 2022 opent een nieuwe Delhaize Proxy de deuren in Dippach, en tegen eind volgend jaar komt er ook een nieuwe winkel bij in Luxemburg-Hamm.

 

Door zijn netwerk te versterken, positioneert Delhaize zich duidelijk op de fysieke handel. “Wij zijn van mening dat wanneer je vijf kilometer of vijf minuten van elke klant verwijderd bent, een online aanbod het leven van de klant zeker kan vereenvoudigen, maar dat het in Luxemburg niet essentieel is”, zegt Gonnet.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail