RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Maarten Reul
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Winstgroei Inditex blijft maar krimpen

icon
Mode19 maart, 2014

Zara blijft belangrijk, maar groeit amper

De omzetstijging was volledig toe te schrijven aan hogere verkopen in de groeilanden. Ook de 331 nieuwe winkelopeningen speelden een grote rol, want de omzetgroei op vergelijkbare basis bedroeg slechts 3%, amper de helft van de 6% die werd gerealiseerd in het jaar voordien. Inditex telt nu gespreid over 87 landen al 6.340 winkels.

 

Het belangrijkste uithangbord van Inditex, Zara, zag zijn omzet met 2% aantrekken tot 10,8 miljard euro. Bershka groeide 5% tot 1,6 miljard euro, Pull&Bear 10% tot 1,2 miljard euro en Massimo Dutti zelfs 14% tot 1,3 miljard euro.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook de andere merken deden het goed: Stradivarius ging +5% naar 1,006 miljard euro, Zara Home +24% tot 451 miljoen euro en Oysho +12% tot 353 miljoen euro. Uterqüe was de enige die terrein verloor: het merk zag zijn omzet met 4% zakken tot 71 miljoen euro.

 

Dit jaar 500 nieuwe winkels

Dit jaar verwacht Inditex 450 tot 500 nieuwe verkooppunten te openen. Voorts zal het bedrijf starten met online verkopen voor Zara in Mexico en Zuid-Korea, waardoor het aantal markten dat via webverkoop wordt bediend op 27 komt.

 

De verdere expansie moet de onderneming ook minder afhankelijk maken van de Spaanse thuismarkt, die nog altijd goed is voor een derde van het aantal winkels. Ondanks dat grote distributienet is de impact van Spanje op de totale omzet van de groep in het afgelopen boekjaar gedaald van 20,7% naar 19,7%. Het gewicht van Azië nam daarentegen toe van 19,7% naar 20,4%.

Meer over... Mode
Zie meer
  • icon
    Mode22 september, 2026
    Controverse bij Converse: Nike trekt campagne in na ophef over “KKK-symboliek”

    Schoenenmerk Converse, onderdeel van sportgigant Nike, heeft een advertentiecampagne offline gehaald en excuses aangeboden na een golf van kritiek. De beelden riepen volgens critici associaties op met de Ku Klux Klan en met lynchpraktijken.

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Puma herschikt Europese directie

    Puma heeft zijn Europese directie herschikt. De Nederlander Fokko de Rooij wordt per 1 oktober directeur voor Europa, terwijl Daniel Pustina met onmiddellijke ingang de leiding neemt over Centraal-Europa.  

  • icon
    Mode22 september, 2026
    Pieces versnelt in Nederland en België: zeven nieuwe winkels in een jaar tijd

    Bestseller-dochter Pieces voert het tempo op in Nederland en België. Het Deense modemerk breidde zijn winkelnetwerk in twaalf maanden uit van vier naar elf vestigingen en plant op 24 september al de volgende opening in Leuven.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail