RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Stefan Van Rompaey
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Omzet Colruyt Group stagneert, marge verdampt

icon
Food14 december, 2021

Bij een zowat stabiele omzet zag Colruyt Group in het eerste halfjaar van zijn gebroken boekjaar de winst met één derde dalen als gevolg van toegenomen prijsconcurrentie. Het marktaandeel van de supermarktactiviteiten hield wel stand.

 

Toegenomen concurrentie

Colruyt Group behaalde in het eerste semester een omzet van 4,9 miljard euro (-0,2%) en geeft aan dat de volumes in de voedingswinkels onder druk stonden als gevolg van de versoepeling van de COVID-19 maatregelen en door de stopzetting van de non-food verkopen via Collishop. De omzet van de retailactiviteiten daalde met 2,7%, die van de Colruytwinkels zelfs met 4,9%. OKay, Bio-Planet en Cru zagen de omzet dalen met 9,6%. De groothandelsomzet – waaronder ook die van de Spar-winkels – daalde met 5,8%: de sterke groei voor buurtwinkels tijdens de lockdowns is nu ook voorbij. 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Het marktaandeel van Colruyt Laagste Prijzen, OKay en Spar samen bleef desondanks stabiel op 31,0%. Door de toegenomen concurrentie op het vlak van prijs en promoties daalde de brutomarge wel sterk en komt de winst zowat één derde lager uit. In het vorige boekjaar lagen de marges gevoelig hoger doordat er toen een tijdelijk verbod gold op promotieacties. De onlineverkopen – hoofdzakelijk via boodschappendienst Collect&Go – bleven groeien en zijn nu goed voor 8% van de retailomzet exclusief brandstoffen. In Frankrijk steeg de omzet van Colruyt met 7,7%.

 

Prijsstijgingen beperken

Verbetering verwacht de retailer niet meteen: de concurrentie neemt toe, de marktomgeving blijft uitdagend, zowel op vlak van prijs als van promoties. Daarbovenop is er dan nog de toenemende inflatie en stijgende kosten – waaronder een coronapremie voor het personeel. Het nettoresultaat zal dan ook “beduidend tot sterk lager zal zijn dan vorig boekjaar”, zegt het persbericht.

 

Het bedrijf benadrukt evenwel dat het zijn strategische keuzes consistent zal blijven uitvoeren. “De portemonnee van de consument ligt Colruyt Group zeer nauw aan het hart. Colruyt Laagste Prijzen blijft daarom haar laagsteprijzenstrategie consistent toepassen. De groep zal prijsstijgingen zoveel mogelijk blijven beperken, door verzoeken tot prijsstijgingen grondig te analyseren en in overleg te gaan met de leveranciers”, luidt het.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail