RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Colruyt beëindigt dispuut met Nestlé en Ferrero

icon
Food1 februari, 2022

Bij Colruyt zijn diverse producten van Nestlé niet meer verkrijgbaar: de Zwitserse voedingsreus had zijn leveringen aan de retailer stopgezet wegens discussies over prijsverhogingen, maar zou die nu weer hervatten. Ook de onderhandelingen met Ferrero heeft de Belgische marktleider afgerond. 

 

Lege schappen

Onder meer koffiecapsules van Nescafé Dolce Gusto en Lion-snoeprepen zijn inmiddels niet meer te koop bij Colruyt, meldt De Tijd. De lege rekken zijn een gevolg van aanslepende prijsonderhandelingen: Nestlé heeft zijn leveringen opgeschort, omdat Colruyt niet akkoord gaat met de door de voedingsreus voorgestelde prijsverhogingen. Nestlé wil zo de hogere kosten voor grondstoffen, transport en energie compenseren.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Volgens Het Nieuwsblad is het dispuut intussen al achter de rug: de eerste vrachtwagens zouden alweer vertrokken zijn naar de distributiecentra van Colruyt. De retailer bevestigt dit aan RetailDetail: “Momenteel lopen de jaargesprekken met onze leverancier Nestlé. Die verlopen op dit moment constructief, zodat de producten van Nestlé vanaf deze week terug beschikbaar zullen worden in onze winkels. We geven geen bijkomende informatie over de details van de gesprekken in het belang van de onderhandelingen en van de relatie met de leverancier.”

 

Openlijk conflict

Twee weken geleden leidde een soortgelijk dispuut tussen Nestlé en Albert Heijn tot een openlijk conflict, dat in de media werd uitgevochten. Volgens de Nederlandse supermarktketen wilden de Zwitsers hun prijzen met liefst 20% optrekken. Dat werd nadien tegengesproken door het voedingsbedrijf: de voorgestelde prijsverhoging zou hooguit 10% bedragen. Het conflict sleept aan: de producten van Nestlé ontbreken nog steeds bij AH. 

 

Colruyt heeft intussen de onderhandelingen met Ferrero, de producent van Nutella, wel afgerond. In november verdwenen de kleine potten van 400 gram uit de rekken bij de discounter en dat blijft nu definitief zo: “We hebben ons assortiment herbekeken”, zegt de retailer, die ontkent dat het om een straf zou gaan. 

 

Opportunisme

Bij de supermarktketens leeft de vrees dat sommige voedingsfabrikanten de hoge inflatie misbruiken om extra prijsverhogingen door te voeren. Topmanagers van onder meer Jumbo en Colruyt lieten al verstaan dat enkele bedrijven hun prijzen harder willen verhogen dan dat de grondstofkosten gestegen zijn. In het conflict met Nestlé stelde Albert Heijn dat het concern zijn prijsverhogingen niet genoeg kon verantwoorden.

 

Overigens betekent dit niet dat de prijzen aan de kassa niet stijgen. Volgens Test-Aankoop namen de prijzen in de supermarkten in januari met gemiddeld 2,19% toe. Verse producten zoals groenten, fruit en vlees werden zelfs bijna 5% duurder. Wel zijn er voor bepaalde merken grote verschillen in prijsstijgingen bij de grote retailers, meet vergelijkingsapp Pingprice. Colruyt wacht als prijsvolger doorgaans het langst met prijsaanpassingen, om zijn laagsteprijsgarantie te handhaven.

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 september, 2026
    Aldi België stunt opnieuw met kunst: 24,99 euro voor een werk van prinses Delphine

    Niet voor het eerst pakt Aldi in België uit met een exclusief kunstwerk voor een lage prijs: shoppers kunnen zaterdag een reproductie van prinses Delphine van Saksen-Coburg bemachtigen.

  • icon
    Food22 september, 2026
    Lidl rolt Scan & Go nu ook uit in Frankrijk

    Na België en Duitsland krijgt nu ook Frankrijk de Scan & Go-functie in de Lidl Plus-app. Klanten kunnen er hun boodschappen met hun smartphone scannen en vervolgens via een aparte kassa afrekenen. Lidl zet de dienst meteen in bij elke nieuwe winkel.

  • icon
    Algemeen18 september, 2026
    Poetin lijft Russische activiteiten van Nestlé en Auchan in

    Rusland plaatst de lokale activiteiten van Nestlé, Auchan en Lemana Pro, het voormalige Leroy Merlin op de Russische markt, onder zogezegd "tijdelijk" eigen beheer. Opnieuw verliezen zo verschillende grote westerse ondernemingen de feitelijke controle over hun Russische bezittingen.

Evenementen
  • 24
    sep
    RETAIL MARKETING DAY 2026
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail