RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Jorg Snoeck
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Lidl opent grootste winkel van het land in Charleroi

icon
Food15 februari, 2022

Lidl investeert 25 miljoen euro in de verdere expansie in de regio Charleroi. Meest in het oog springend project is de opening volgende maand van zijn grootste Belgische vestiging in Marcinelle.

 

Ruimere winkels

In de komende weken (her)opent de retailer niet minder dan drie nieuwe verkooppunten in en rond Charleroi. In Thuin neemt Lidl morgen een splinternieuwe winkel in gebruik, tegenover de bestaande vestiging. De oppervlakte van 1420 m² (tegenover 400 m² vroeger) “beantwoordt aan de oppervlaktecriteria voor nieuwe Lidl-winkels”, legt woordvoerder Julien Wathieu uit. Om de bakkerij, de verse vis en de groenten- en fruitafdeling volledig tot hun recht te laten komen, zijn ruimere winkels immers noodzakelijk.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

 

Komende vrijdag, 18 februari, staat dan de heropening van de volledig vernieuwde winkel in Pont-à-Celles op de agenda. Ook hier is de verkoopoppervlakte meer dan verdubbeld tot 1420 m². Op 9 maart verhuist de discounter in Marcinelle dan weer naar een gloednieuwe winkel op 500 meter van de bestaande vestiging. Het gaat om een gemengd project, met een een supermarkt van 1722 m² op het gelijkvloers en daarboven achttien appartementen. Voor Lidl wordt het meteen zijn grootste vestiging in België.

 

“De heropening van de Thuin-winkel markeert het begin van een nieuwe fase in onze expansie”, zegt Wathieu. “Wij wilden niet alleen aan de steeds veranderende behoeften van onze klanten voldoen, maar ook ambitieus blijven in onze plannen en onze groei voortzetten. Deze verschillende projecten maken deel uit van onze strategie. Er wordt ongeveer 25 miljoen euro geïnvesteerd in de regio en er zijn meer dan dertig nieuwe collega’s aangeworven.”

 

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten

    Het gerecht onderzoekt mogelijke sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten die buitenlands personeel inzetten om rekken aan te vullen en de winkels schoon te maken. De betrokken winkels zijn nog niet in verdenking gesteld.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Nederlanders besteden 2,1 miljard euro per jaar aan boodschappen in Duitsland en België

    Steeds meer Nederlanders shoppen over de grens: vooral in Duitsland, ook in België. Als de Nederlandse regering straks een suikertaks invoert, zal die trend nog aan belang winnen, vreest de voedingsindustrie, want prijs is de belangrijkste aanjager van grenswinkelen.

  • icon
    Food24 september, 2026
    Bayern München-coach Vincent Kompany wordt ambassadeur van Foodmaker

    Foodmaker, de Belgische producent van gezonde, verse maaltijden, gaat een partnership aan met Vincent Kompany. De coach van FC Bayern München wordt uithangbord van het merk, dat hoge groeiambities heeft in Europa.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food1 september, 2026
    Grootste Vlaamse bakkersketen zou te koop staan
  • icon
    Food27 augustus, 2026
    Delhaize trekt nu ook naar Makro-site Eke: 12 winkelopeningen dit jaar
  • icon
    Food8 september, 2026
    [Interview] “Retail is topsport!” (Els Lagrou, Albert Heijn België)
  • icon
    Food14 september, 2026
    Aldi België introduceert on-the-go-aanbod onder de vijf euro
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail