RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Yoni Van Looveren
In dit artikel
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Nestlé verliest Franse rechtszaak rond Nespresso

icon
Food18 april, 2014

Verwittigen voor veranderingen

De klacht van Douwe Egberts en Ethical Coffee Company in Frankrijk werd door de Franse mededingingsautoriteiten aanvaard, waardoor Nestlé zijn beleid rond de verkoop en de productie van de capsules zal moeten aanpassen.

 

Zo belooft het nu om concurrenten drie maanden op voorhand te verwittigen wanneer er technische veranderingen gebeuren aan nieuwe toestellen, zodat die zich kunnen voorbereiden op de wijzigingen. De mededingingsautoriteiten gingen er immers van uit dat Nestlé de toestellen meermaals had aangepast, om zo een oneerlijke voordeel te krijgen op zijn concurrenten.

 

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Ook hebben ze beloofd om imitatiecapsules niet langer als minderwaardig te bestempelen. Nestlé raadde klanten aan om geen imitatiecapsules te gebruiken, omdat die voor problemen konden zorgen bij de machines.

 

Ook in andere landen klappen

Ook in andere landen krijgt Nestlé het steeds moeilijker om zijn monopolie of tenminste zeer sterke positie te houden na klachten van concurrenten. Zo verloor het ook in Groot-Brittannië en Duitsland rechtszaken die het zelf had aangespannen rond inbreuk op de patenten van Nespresso.

 

CEO van Ethical Coffee, Jean-Paul Gaillard, zegt aan The New York Times dat hij een fabriek zes maanden moest sluiten, nadat Nestlé de machines aanpaste. “Nestlé werd bang en begon vals te spelen“, zei Gaillard, die mee verantwoordelijk was voor de ontwikkelingen van de capsules toen hij nog bij Nestlé werkte.

 

Grote markt

Ook bij Douwe Egberts zijn ze tevreden met de uitspraak, al hebben ze het gevoel dat Nestlé nog steeds te veel vrijheid krijgt om met oneerlijke praktijken de vrijheid van zijn concurrenten te beknotten.

 

Volgens Euromonitor is de markt van single-dose koffie ondertussen acht miljard euro waard en Nestlé had vorig jaar bijna één derde van die markt in handen. De Franse markt zou daarbij verantwoordelijk zijn voor een kwart van de totale capsules verkocht door Nestlé.

Meer over... Food
Zie meer
  • icon
    Food22 oktober, 2026
    BelChicken wil de wereld veroveren: “Waarom zou een Belgische keten niet kunnen slagen in Amerika?”

    In zeven jaar tijd is BelChicken uitgegroeid tot een internationale fastcasualketen op meerdere continenten. Het Belgische kipconcept heeft nu onder meer Spanje en West-Afrika in het vizier. De sleutel tot het succes? Niet standaardiseren, maar voortdurend aanpassen, zegt CEO Fevzi Yildirim. “Wie niet flexibel genoeg is, zal vroeg of laat...

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Plantaardige bakkerij Funk opent derde vestiging in Antwerpen

    Na het Zuid en Berchem opent de Antwerpse bakkerijketen Funk binnenkort een derde vestiging aan Park Spoor Noord. Dankzij een centrale productievestiging kan de plantaardige bakkerij voortaan sneller uitbreiden met kleinere verkooppunten.

  • icon
    Food22 oktober, 2026
    Nestlé verkocht deze zomer meer dan verwacht

    Nestlé heeft in het derde kwartaal beter gepresteerd dan verwacht. De Zwitserse voedingsreus profiteert van een sterk herstel van de verkoopvolumes, vooral in opkomende markten. Dierenvoeding en snacks trekken de groei, terwijl de gevolgen van de grootschalige terugroepactie van babyvoeding geleidelijk afnemen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food24 september, 2026
    Onderzoek naar sociale fraude bij twee Delhaize-supermarkten
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail