RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Walmart
  • Onderwerpen Bedrijfsresultaten
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Walmart: “Lage prijzen zijn zeker nu belangrijk”

icon
Algemeen18 mei, 2022

Walmart verkoopt beter dan verwacht, ondanks de hoge brandstofprijzen, inflatie en moeilijkheden met de toeleveringsketen. Toch zit de Amerikaanse retailreus met grote voorraden, die zich maar blijven opstapelen.

Consument let op de kleintjes

In het kwartaal tot eind april boekte Walmart 141,57 miljard dollar (134,79 miljard euro) omzet tegenover 138,31 miljard dollar (131,52 miljard euro) een jaar eerder. Een meevaller, want analisten hadden amper meer omzet dan vorig jaar verwacht. Consumenten trokken terug naar de winkels, maar kochten vooral prijsbewust en goedkopere voedingswaren. Grootverpakkingen melk waren bijvoorbeeld een opvallende hit in het kwartaal.

Het prijsbewuste koopgedrag weegt evenwel op de marges. De nettowinst daalde tot 2,05 miljard dollar (1,95 miljard euro), vergeleken met 2,73 miljard dollar een jaar geleden. Dat is een pak minder dan analisten verwachtten. Net zoals bij andere retailers viel ook de e-commercegroei wat stil na de piek tijdens de coronapandemie: de onlineverkoop steeg met slechts 1%, al was dat wel 38% meer dan begin 2020.

Derde meer voorraad

Walmart wint momenteel marktaandeel in de boodschappencategorie, maar sukkelt in andere categorieën met hoge voorraadniveaus. Door de problemen in de toeleveringsketen en de hoge inflatie is de warenhuisgroep extra veel beginnen inkopen om lege rekken en sterke prijsstijgingen te vermijden, maar nu heeft de groep liefst een derde meer voorraad.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Sommige producten kwamen ook te laat binnen of bleven in de magazijnen liggen, terwijl de lenteverkoop van tuinartikelen tegenviel door slecht weer in de VS dit voorjaar. Bijgevolg bleven veel seizoensitems onverkocht en moest Walmart kortingen of prijsverlagingen doorvoeren, onder andere op kleding. CFO Brett Biggs gelooft niettemin dat de retailer die voorraden nog wel kwijtraakt wanneer het weer verbetert. Hij ziet het tweede kwartaal al goed starten, aldus CNBC.

Nog het hele jaar wil Walmart inzetten op lage prijzen en het discountsegment, nu de inflatie en brandstofprijzen het leven voor veel consumenten duur maken. “Prijsleiderschap is vooral nu belangrijk en one-stop-shopping wordt meer dan alleen gemak”, stelt CEO Doug McMillon. De topman besteedt daarbij vooral aandacht aan goedkope voedingsmiddelen, al wordt het een evenwichtsoefening om lage prijzen te garanderen zonder de winst verder te laten afglijden.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen6 november, 2026
    Bruna-eigenaar Audax bengelt op rand van faillissement

    Het Nederlandse retail- en mediaconcern Audax, eigenaar van boekenketen Bruna, vecht voor zijn voortbestaan. Miljoenenschulden en een bittere bestuurscrisis brengen het bedrijf in acute geldnood. De rechter geeft Audax voorlopig extra ademruimte.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Eerste Belgische Miniso komt naar Broeklin, ook Prego! en Mango bevestigen

    Broeklin Brussels, de nieuwe werk- en winkelwijk die in het najaar van 2029 de deuren moet openen, heeft met Miniso een Belgische primeur beet. Het project kondigt nog meer namen aan.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    [Interview] Gutsy wil Europese hondenvoedingsmarkt uitdagen: “We mikken op 33 miljoen maaltijden”

    Wat begon als een studentenproject, groeit uit tot een ambitieuze uitdager in de markt voor premium hondenvoeding. Het Belgische Gutsy wil met transparante recepten, lokale productie en een sterke focus op dierenspeciaalzaken de grote merken het vuur aan de schenen leggen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Colruyt Group bevestigt gesprekken met Carrefour over Franse grossier Codifrance
  • icon
    Food12 oktober, 2026
    Colruyt Group biedt zelfscan straks in 200 winkels aan
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail