RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
RetailDetail BE
België - NL
  • België - NL
  • Belgique - FR
  • Nederland - NL
  • España - ES
  • France - FR
  • Europe - EN
  • Nieuws
    • Food
    • Mode
    • Wonen
    • Elektro
    • Schoonheid/verzorging
    • Doe-Het-Zelf/Tuin
    • Vrije tijd
    • Algemeen
  • Innovaties
  • Events
    • EVENTS 2026
    • EVENTS 2027
    • EVENT PARTNERSHIPS
  • Advertising & Paid content
    • RETAILDOSSIERS – KALENDER
    • PAID CONTENT & ONLINE ADVERTISING
    • PRINT ADVERTISING
    • PRINT ARCHIVE
  • Retail Tours
  • Keynotes
  • Ledenzone
Nieuwsbrief
  • Registreer gratis
Ledenzone
  • Log in
  • Word lid
thumb
Geschreven door Pauline Neerman
In dit artikel
  • Bedrijven Amazon
  • Onderwerpen BedrijfsresultatenE-commerce
  • Geografie Verenigde Staten
Artikel delen
  • facebook
  • instagram
  • twitter
  • linkedin
  • email

Amazon neemt gas terug na nieuw verlies

icon
Algemeen29 juli, 2022

Weer verlies voor Amazon dit kwartaal: de nettowinst duikt voor de tweede keer op rij onder nul. De e-commercereus schakelt zelfs terug in de retailbranche, nu de vraag post-corona blijft vertragen.

Laagste groei in 20 jaar

De records die Amazon heeft gebroken tijdens de coronapandemie, moet de e-commercegigant nu bekopen. CEO Andy Jassy moet het bedrijf door een van de moeilijkste periodes in zijn geschiedenis loodsen, nu de e-commerceverkoop aanzienlijk kalmeert en de nettowinst voor het tweede kwartaal op rij in het rood zakt.

In het voorbije kwartaal steeg de omzet met 7,2% tot 121,2 miljard dollar (120 miljard euro), wat de laagste groei is in ongeveer twintig jaar tijd. Schuldige is de retailafdeling van de groep, want de tak cloudcomputing boekte liefst 33% meer omzet en de marketinginkomsten stegen met 18%.

De omzet uit e-commerce daalde zelfs met 4%, al zou de groei zonder wisselkoerseffecten vlak zijn geweest. De logistieke en andere diensten die Amazon aan verkooppartners aanbiedt, zoals verzending en stockage, leverden wel 9% meer omzet op.

Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief

Minder investeren in retail

Nu de coronapieken voorbij zijn, ziet Amazon zich genoodzaakt terug te schakelen. Tijdens de pandemie investeerde het bedrijf in allerijl in magazijnruimte en personeel, maar nu probeert de platformspeler zich even snel weer van die extra capaciteit te ontdoen door distributiecentra onder te verhuren of stop te zetten.

Amazon stelt ook expansieplannen uit tot volgend jaar en gaat minder investeren in de retailactiviteiten, zegt CFO Brian Olsavsky. Het bedrijf heeft zijn personeelsbestand al met 6% verminderd en zal dit jaar minder nieuwe mensen inhuren, bericht Wall Street Journal.

Onder de streep boekte Amazon een verlies van twee miljard dollar, ten opzichte met een winst van 7,8 miljard dollar een jaar geleden. Een deel van dat verlies komt weliswaar van elektrisch automerk Rivian, dat dit jaar flink in waarde verloor. Ondanks de aanhoudende inflatiedruk op brandstof-, energie- en transportkosten, slaagt Amazon er toch in om de kosten te beheersen, beklemtoont Jassy.

Meer over... Algemeen
Zie meer
  • icon
    Algemeen6 november, 2026
    Bruna-eigenaar Audax bengelt op rand van faillissement

    Het Nederlandse retail- en mediaconcern Audax, eigenaar van boekenketen Bruna, vecht voor zijn voortbestaan. Miljoenenschulden en een bittere bestuurscrisis brengen het bedrijf in acute geldnood. De rechter geeft Audax voorlopig extra ademruimte.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    Eerste Belgische Miniso komt naar Broeklin, ook Prego! en Mango bevestigen

    Broeklin Brussels, de nieuwe werk- en winkelwijk die in het najaar van 2029 de deuren moet openen, heeft met Miniso een Belgische primeur beet. Het project kondigt nog meer namen aan.

  • icon
    Algemeen5 november, 2026
    [Interview] Gutsy wil Europese hondenvoedingsmarkt uitdagen: “We mikken op 33 miljoen maaltijden”

    Wat begon als een studentenproject, groeit uit tot een ambitieuze uitdager in de markt voor premium hondenvoeding. Het Belgische Gutsy wil met transparante recepten, lokale productie en een sterke focus op dierenspeciaalzaken de grote merken het vuur aan de schenen leggen.

Evenementen
  • 19
    nov
    RETAILDETAIL NIGHT 2026
Meest gelezen
  • icon
    Mode8 oktober, 2026
    Zalando plant vlag in Frankrijk met reusachtig distributiecentrum
  • icon
    Food9 oktober, 2026
    Krijgt Colruyt 18 Belgische Carrefour-supermarkten in ruil voor Codifrance?
  • icon
    Mode13 oktober, 2026
    Norah opent eerste Belgische winkel in Diest, Hasselt volgt
  • icon
    Food7 oktober, 2026
    [Analyse] Colruyt, Aldi, Lidl en vakbonden voeren lobby-offensief over zondagsopeningen
Volg RetailDetail
  • socialFacebook
  • socialTwitter
  • socialInstagram
  • socialLinkedIn
Sinds 2009 is RetailDetail hét toonaangevende B2B-platform voor retail in Europa.
Als "100% trusted medium" en sterke retailcommunity biedt RetailDetail professionals dagelijks betrouwbaar nieuws, scherpe inzichten en relevante analyses uit de sector.
Daarnaast brengt RetailDetail de markt samen via inspirerende events en exclusieve retailtours, waar kennisdeling, netwerking en innovatie centraal staan.
footer-logo
Postadres
Genuastraat 1/41
2000 Antwerp
Contact & adres
Over ons
info@retaildetail.be

© 2026 RetailDetail